>

KÜLTÜR-SANAT

Cihan Ünal Can Gürzap ve Mutlu Güney’in Muhteşem Performanslarıyla “Sanat” Oyunu Perdelerini Açıyor!

Yeni kadrosunda Cihan Ünal ve Can Gürzap’a bu defa Mutlu Güney eşlik ediyor.
 
   
 
 
     

20 yıl aradan sonra yeniden tiyatro sahnesine taşınan “Sanat” oyununun prömiyeri; 18 Kasım Cumartesi akşamı; Torun Center’da yer alan, İstanbul’un yeni kültür-sanat mekânı artısahne Mecidiyeköy’de gerçekleşecek!

AYSA Prodüksiyon Tiyatrosu tarafından sahneye konan “Sanat”; Gencay Gürün’ün ustalıklı rejisiyle, tiyatronun üç usta ismi, Cihan Ünal, Can Gürzap ve Mutlu Güney’i aynı sahnede buluşturuyor.

Cüneyt Türel, Cihan Ünal ve Can Gürzap’ın 20 yıl önce birlikte rol aldıkları “Sanat” oyunu, usta oyuncu Türel’in anısına yeniden sahnelenmeye başlıyor. Ünlü Fransız yazar Yasmina Reza’nın kaleme aldığı “Sanat” oyununun prömiyeri, 18 Kasım 2017, Cumartesi akşamı Torun Center artısahne Mecidiyeköy’de gerçekleşirken, mekân da perdelerini ilk kez “Sanat” oyunuyla açacak.

Yeni “Sanat”ın kadrosunda Cihan Ünal ve Can Gürzap’a bu defa Mutlu Güney eşlik ediyor. Türk tiyatrosunun değerli isimlerinden Gencay Gürün’ün dilimize çevirip yönettiği oyunun, yapımı AYSA Prodüksiyon Tiyatrosu’na, sahne tasarımı ise Barış Dinçel’e ait.“Sanat”, satın alınan bir sanat eseriyle sorgulanan bir dostluk hikâyesi, entelektüel tartışmaların satır arasına gizlenmiş bir hesaplaşma. 25 yıllık bir dostluğa “nefret” karıştıran şeyin satın alınan beyaz, bembeyaz bir tablo olması ironik gelebilir. Lakin Marc, Serge ve Yvan, çok pahalıya satın alınan bir sanat eserinin adeta enkazı altında kalacaktır. Sanatsal eleştirilerle başlayan zıtlaşmaları, gitgide onları da ele geçirip kendilerini, hayatlarını ve dostluklarını adeta bir uçuruma doğru sürükler. İç hesaplaşmalar, sert yüzleşmeler nihayetinde bitme noktasına gelen bir dostluğa uzanır. Fransız roman, senaryo ve oyun yazarı Yasmina Reza’nın yaşadığı bir olaydan yola çıkarak kaleme aldığı “Sanat” sahnelendiği tüm zamanlarda ve ülkelerde büyük beğeni topladı.

Prömiyeri 18 Kasım 2017, Cumartesi akşamı saat 20:30’da Torun Center artısahne Mecidiyeköy’de gerçekleşecek olan “Sanat” oyunu; 19 Kasım Pazar günü 16.00’da yeniden Torun Center artısahne Mecidiyeköy’de, 20 Kasım Pazartesi akşamı 20.30’da Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde, 23 Kasım Perşembe akşamı 19.30’da ise Kartal Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde tiyatroseverlerle buluşacak. “Sanat” oyununun biletleri; Biletix’ten ve oyunun sahneleneceği salonların gişesinden temin edilebilir.


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>