>

KÜLTÜR-SANAT

Çılgın Hırsız 2 Gişede Fırtına Estirdi!

Universal Pictures ve Illumination Entertainment’ın dünya çapında başarılı olan animasyonu Çılgın Hırsız, devam filmiyle gişede fırtına estirdi.
 
   
 
 
     

Amerika ve Kanada pazarında 142.1 milyon dolarla rekor bir açılış gerçekleştiren film, gişeye bir numaradan giriş yaptı. Amerika dışında vizyona girdiği ülkelerde ise 151.1 milyon dolarlık bir açılış gerçekleştiren Çılgın Hırsız 2, Hızlı ve Öfkeli 6’dan sonra Universal’ın uluslararası pazardaki tüm zamanların en iyi açılışını yapan filmi oldu. Oyuncak Hikayesi 3, Buz Devri 4, Madagaskar 3 ve Şrek: Sonsuza Dek Mutlu gibi megahitlerle benzer bir performans sergileyen filmin ülkemizdeki vizyon tarihi ise 4 Ekim.

Çılgın Hırsız, 2010 yılında tüm dünyadaki izleyicileri eğlendirerek, toplamda 540 milyon dolardan fazla hasılat yaparak ABD tarihindeki 10. en büyük animasyon filmi olmuştu. Chris Meledandri ile ünlü film yapım ekibi, eski süper-kötü Gru’nun güzel kızlarının ve beklenmedik biçimde komik olan Minyonların geri döndüğü, bununla birlikte yeni ve çok sayıda olağanüstü komik karakterlerin de yer aldığı yepyeni bir komedi macera filmiyle birkez daha beyazperdeye geliyor.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>