>

KÜLTÜR-SANAT

Contemporary İstanbul’un Yeni Sanat Fuarı CI Bloom Mayıs’ta Sanatseverler ile Buluşacak

Akbank ana partnerliğinde Türkiye’deki çağdaş sanata odaklanan yeni sanat fuarı ile baharı karşılıyor...
 
   
 
 
     

Fuar, Tersane İstanbul’da, 10-11 Mayıs Ön İzleme, 12-15 Mayıs fuar günlerinde sanatseverler ile buluşacak.Türkiye’deki 23 çağdaş sanat galerisini buluşturacak CI Bloom, Haliç’in kıyısında İstanbul’un tarihi atmosferinde 10-11 Ön İzleme, 12-15 Mayıs fuar günlerinde gerçekleşecek. Contemporary Istanbul’un; Akbank ana partnerliğinde, Tersane Istanbul’da uyandırdığı uluslararası büyük ilginin ardından; Türk çağdaş sanat ailesinin tüm üyeleriyle birlikte baharı karşılayacak. CI Bloom, İstanbul’daki sanat profesyonellerinden oluşan Seçici Kurul tarafından davet edilen çağdaş sanat galerilerini, sanatçıları ve sanatseverleri festival havasında bir araya getiriyor.Contemporary Istanbul Yönetim Kurulu Başkanı Ali Güreli, CI Bloom’un amacının sanat piyasasına enerji vermeye devam etmek olduğunu vurgulayarak; “Belirsizlik ile dolu iki yılın ardından sanat dünyası CI Bloom ile yeniden baharı karşılamaya hazırlanıyor. Contemporary Istanbul’un pandemi kaynaklı seyahat kısıtlamaları arasında gerçekleştirilen son iki edisyonu, Türkiye’deki sanat pazarının iki fuara ev sahipliği yapacak kadar güçlendiğini kanıtladı. Türkiye’deki sanat pazarı büyüyor, gelişiyor ve çeşitleniyor. Bizim için son iki edisyondur genç koleksiyoncuların katılımlarındaki heyecan çağdaş sanata olan ilginin her geçen gün arttığının da bir göstergesi oldu” dedi.

Akbank Yönetim Kurulu ve Contemporary İstanbul Danışma Üst Kurulu Başkanı Suzan Sabancı Dinçer ise “Akbank olarak ilk günden beri desteklediğimiz Contemporary İstanbul, sadece ülkemizde değil tüm dünyada büyük ilgi yaratmaya devam ediyor. Baharın gelişiyle İstanbul’da çağdaş sanata odaklanan yeni bir sanat fuarının doğuyor olması hepimizi çok heyecanlandırıyor. Bu yıl ilk kez yapılacak ve 23 çağdaş sanat galerisini buluşturacak olan CI Bloom’un sanatseverlere farklı bir sanat deneyimi yaşatacağına inanıyorum. Çağdaş sanata olan ilginin artıyor olmasından ve Akbank olarak bunda bizim de katkımız bulunmasından büyük memnuniyet duyuyorum. Contemporary İstanbul’la birlikte ülkemiz ve İstanbulumuzun yurt dışında da doğru ve iyi temsil edilmesini sürdüreceğiz” diye konuştu.

Türkiye’de çağdaş sanatı geniş kitlelerle tanıştıran ve kültür sanat gündeminin üst sıralarına taşıyan Contemporary Istanbul’un, Akbank’ın ana partnerliğinde, yeni bir sanat fuarına imza atmasından duyduğu mutluluğu dile getiren Akbank Marka ve İletişim Başkanı Beril Alakoç ise, “Akbank olarak ana partnerliğini üstlendiğimiz CI Bloom’la da çağdaş sanatın en iyi örneklerini sanatseverlerle buluşturmayı hedefliyoruz. Akbank Sanat da Arte Povera sanat akımının öncülerinden olan, resim ve heykeli harmanladığı eserleriyle bilinen Jannis Kounellis’in İstanbul’a özgü bir yapıt olarak tasarladığı ve İstanbul’da ürettiği yapıtı Topkapı’yı Hasan Bülent Kahraman’ın küratörlüğünde sergiliyor” diye konuştu.

CI Bloom: Katılımcı Çağdaş Sanat Galerileri:

Ambidexter, İstanbul; Anna Laudel, İstanbul, Dusseldorf; Art On Istanbul; artSümer, İstanbul; Bozlu Art Project İstanbul; Büro Sarigedik, İstanbul; C.A.M. Galeri, İstanbul; Dirimart, İstanbul; Ferda Art Platform, İstanbul; Galeri 77, İstanbul; MERKÜR, İstanbul; Galeri Siyah Beyaz, İstanbul, Ankara; Galerist, İstanbul; Martch Art Project, İstanbul; Öktem Aykut, İstanbul; Pg Art Gallery, İstanbul; Pi Artworks, İstanbul, Londra; Piramid Sanat, İstanbul; Sanatorium, İstanbul; The Pill, İstanbul; Vision Art Platform, İstanbul; x-ist, İstanbul; Zilberman Gallery, İstanbul, Berlin.

CI Bloom katılımcı galerileri Seçici Kurul Üyeleri olan Adnan Yerebakan (Sanatorium), Doğa Öktem ve Tankut Aykut (Oktem Aykut), Moiz Zilberman (Zilberman Gallery), Oktay Duran (Art On Istanbul), Suela Cennet (The Pill), Yeşim Turanlı (Pi Artworks) tarafından belirlendi.

Contemporary Istanbul tarafından organize edilen CI Bloom, Akbank ana partnerliğinde, Tersane Istanbul ve dünyada en fazla destinasyona uçan havayolu şirketi Türk Hava Yolları’nın desteği ile BMW ve LG partnerliğinde düzenleniyor.

CI Bloom ziyaretçilerine Akbank kredi kartlarıyla ödeme yapmaları halinde %20 indirim sağlanıyor.
Bilet satın almak için buraya tıklayın: https://www.mobilet.com/bucket-event/contemporary-istanbul-bloom-cagdas-sanat-fuari-11464
CI Bloom hakkında daha fazla bilgi almak için: https://www.contemporaryistanbul.com/ 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>