>

MODA - STİL

Minyon Kadınların Gardırop Sırları

Kısa boylu bir kadın nasıl giyinmelidir?
 
   
 
 
     

Giyinmeyi öğrenmek zaman alabilir ama bu süreyi kısaltmak artık mümkün. Kısa boylu yıldızların stillerinden ilham alarak hazırlanmış basit ipuçları yol gösteriyor.

Kısa boylu kadınlar için hayat bazen oldukça zor olabiliyor; sandalyesiz üst raflara ulaşamamak, konserlerde sahneyi görememek ve bazen de ne giyeceğini bilememek büyük sorun. Örneğin kısa boylu kadınlar uzun etek ve elbiseler giymeli mi? Ya da kısa boylu kadınlar nasıl ceketler kullanmalı?

Belinizi olabildiğince ortaya çıkarın

Moda dünyasının en dikkat çeken stil ikonlarından Miroslava Duma, oldukça kısa boylu fakat kendisini uzun gösterecek her detaya hâkim. Örneğin çoğu zaman belini vurgulama fırsatını hiç kaçırmıyor. Duma’dan ilhamla ince kemerler kullanarak bel bölgesinin ortaya çıkarılmasını öneriliyor. Böylece bacaklar çok daha uzun görünecektir.

Kısa etek ve sivri burunu birlikte kullanın

Boyu kısa olan kadınlar mini etek giymekten çekinmemeli çünkü bacak boyunu ortaya çıkarmak her zaman daha uzun gösterecektir. Mini etekler kışın bol kazaklarla yazın da tek renk tişörtlerle kombinlenebilir. Eğer sivri burunlu bootie ya da babet giyilirse görünümde hata yapmadan dışarı çıkmak mümkün.

Kısa paçalı pantolonları giymekten çekinmeyin

Kısa boylu kadınlar için paçaları kesilmiş pantolon giymek oldukça riskli olsa da bu trendi takip etmek isteyenler için ekibin küçük bir önerisi var. Yüksek belli ve paçası kesik bir pantolon bilek kısmı dar botlarla giyilirse, sanki bacaklar çok uzunmuş da pantolon kısa gelmiş gibi bir yanılsama yaratılabilir.

Herhangi bir yüksek belli pantolonu giyebilirsiniz


Eğer giyecek hiçbir şey bulunamıyorsa, yüksek belli pantolonlardan biri gönül rahatlığıyla tercih edilebilir. Üstelik herhangi bir renk, doku ve stilde olabilir! Kısa boylular için yüksek belli pantolonlar her zaman olmazsa olmazlar arasında yer almalı.

İyi terzilik işinizi kolaylaştırır

Her giysi kişiye özel dikilmiş olmak zorunda değil fakat özellikle takım giyilecekse, vücuda tam oturan pantolon ve ceket ikilisi oldukça önemli. Satın alınan takımların üzerinde vücuda tam oturması için birkaç değişiklik yapılabilir.

Baştan aşağı siyah giyinin

Uzun görünmek için kombin oluşturmak çok da kolay olmayabiliyor. Baştan aşağıya siyah giyinmek başarılı bir taktik olacaktır. Aslında baştan aşağı tek renk giyinmek de güzel bir çözüm fakat siyah, kısa boylu kadınlar için gerçek bir kurtarıcı. Özellikle siyah botlar ve pantolonlar bacak boyunu normalden uzun gösterir.

Oversize olur ama katman asla

Üst üste birkaç kat kıyafet giymek sadece minyon görünümü katların altında iyice gizlemeye yarıyor. İlla bir trendi yakalamak isteyenler, oversize ceketlere şans vermeli.

Uzun bir ceketi gardırobunuza ekleyin


Kim Kardashian’ın boyunun 1.59 metre olduğunu biliyor muydunuz? Uzun görünmeyi çok iyi bilen dünyaca ünlü yıldızın gerçek boyunu fotoğraflarından tahmin etmek çok zor. Kardashian’ın da hep tercih ettiği gibi, uzun bir ceketle harika görünmek mümkün. Üstelik uzun ceket sadece boya etki etmez, görünümü anında daha smart ve modern gösterir.

Kısa topuklar bile fark yaratır


Topuklu ayakkabı giymek minyon kadınları daha uzun gösterecektir ama topuklar üzerinde yürümekte zorlananlara daha kısa topuklara yönelmeleri öneriliyor. Neyse ki kitten heel olarak bilinen kısa topuklu ayakkabılar bu sezonun en sevilen trendlerinden biri.

Morhipo MAG
 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>