>

KÜLTÜR-SANAT

"Covenant" Roxy konseri yakında!

Amerika turnesinden yeni dönen grup, mart ayında nihayet Ford StreetKa'nın sponsorluğunda ve Neo-Discotheque'in organizasyonunda ülkemize de uğrayacak...
 
   
 
 
     
70'li yıllarda filizlenen ve 80'li yıllarda tüm dünyayı Depeche Mode, Camouflage gibi gruplarla etkisi altına alan New Wave, doksanlarda ve günümüzde elektronik müziğin teknik imkanlarının artması ve şehirselleşmenin hepimizin hayatına girmesiyle birlikte ikinci
jenerasyonunu doğurdu; synth-pop, EBM, endüstriyel bu türlerden sadece bir kaçı.

Duygusal melodiler üzerine güçlü ritimlerin önce Ingiltere ve Almanya'da başlayan sonra Kuzey Avrupa ve Amerika'ya da yayılan bu yeni akımın öncülerinden biri de Covenant. Isveç'li üçlü, hem benzerleri hem de takipçileri diğer gruplar arasında saygı uyandırdı ve ilham kaynağı oldu, hem de alternatif elektronik müzik çalan klüplerde DJ'lerin vazgeçilmez hit'lerini yarattı.

SONY gibi tanınmış plak şirketleriyle çalışmış olan grup 1992 yılından bu yana 6 albüm çıkarttı. Son albümleri "Northernlight", Avrupa ve Amerika'da kendi türünde en çok satan albümlerden biri oldu, "Call the Ships to Port" single'ları bir çok toplama CD'de yer aldı.

Geçtiğimiz sene çıktığı Amerika turnesinden yeni dönen grup, mart ayında nihayet ülkemize de uğrayacak. Covenant, Ford StreetKa'nın sponsorluğunda ve Neo-Discotheque'in organizasyonunda gerçekleştirilen seri konserler kapsamının 3.sünde, Camouflage ve VNV Nation'ın ardından 18 Mart’ta Roxy'de türünün sevenleriyle buluşacak.

Tarih : 18 Mart Perşembe 22.30
Yer : Roxy
Bilet Fiyatı: 15.000.000.-TL
Biletler Roxy’den satın alınabilir.

Adres : Sıraselviler Cad. Aslan Yatağı Sk. No: 9
Taksim Istanbul
Tel : 0212 245 65 39
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>