>

KÜLTÜR-SANAT

Craft Oyunculuk Atölyesi Açılıyor!

Oyun oynamayı seven herkes CRAFT’a…
 
   
 
 
     

"Yeni bir şey yaratmayı başarmak, akılla değil insanın içinden gelen oyun oynama güdüsüyle olur. İnsan sevdiği şeylerle oynar." Carl Gustav Jung

CRAFT Oyunculuk Atölyesi; temel oyunculuk, dans, müzik, metin analizi, film analizi, kamera önü oyunculuğu, role hazırlık, şarkı söyleme teknikleri, dramaturji ve diksiyon atölyelerinin kayıtlarına başladı.

Sanford Meisner, Uta Hagen ve Eric Morris oyunculuk tekniklerinin çalışılacağı atölye, oyuncu, oyuncu adayları ve eğitmenlerin kendilerini keşfetmeleri ve yeteneklerini geliştirmeleri amaçlıyor.

Katılanlara özgürce üretip, çalışabilecekleri bir mekan sağlamak amacıyla kurulan CRAFT, aynı zamanda İpek Bilgin, Meltem Cumbul ve Yıldırım Fikret Urağ gibi isimlerin düzenleyeceği atölye çalışmalarına da ev sahipliği yapıyor.

CRAFT Oyunculuk Atölyesi’nde İlk etabı dört ay sürecek olan çalışmalarda; İpek Bilgin - Çağ Çalışkur oyunculuk, Bahadır Efe dans, Murat Garibağaoğlu role hazırlık, Gökçe Ceren Akyıldız 3-12 yaş grubu çocuklara yaratıcı drama ve yoga, Başak Erzi dramaturji, Mert Küçükaksoy şarkı söyleme teknikleri üzerine atölyeler gerçekleştirecektir.

CRAFT EKİMİ:

1 Ekim: CRAFT Oyunculuk Hafta Sonu Atölyesi
4 Ekim: CRAFT Hafta İçi Akşam Atölyesi
15-16 Ekim: Meltem Cumbul Stüdyo “ALT KİŞİLİK” Atölyesi
23 Ekim ve 27 Ekim: İpek Bilgin’le Atölye Çalışması


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>