>

KÜLTÜR-SANAT

Deniz Uğur’un Kaleminden Yepyeni Bir Tiyatro Oyunu

“Ve Öyle De Oldu” provaları son hızıyla devam ediyor!!!
 
   
 
 
     

DENİZ UĞUR, “Bu oyunda tek varoluş gerçeğinin sevgi olduğunu ironik bir dille anlatıyorum” Ünlü oyuncu Deniz Uğur tarafından kaleme alınan, yönetmenliğini Melda Narin Güler’in yaptığı “Ve Öyle de Oldu” adlı oyun, Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu bünyesindeki, Sahne Çolpan İlhan’da, 9 Kasım Cuma saat 20.30 da prömiyerini yapacak.

Sahne Çolpan İlhan’da sahnelenecek oyunun başrollerinde; Deniz Uğur, Emre Koç, Gamze Uçar ve Yiğit Pakmen rol alıyor.

Oyununun yazarı ve başrol oyuncusu Deniz Uğur, “Ve öyle de oldu” ne yaşamış olursak olalım kendimizi ve başkalarını affetmedikçe özgürleşemeyeceğimizi, öfkemizin sadece kendimize zarar verdiğini ve tek varoluş gerçeğinin sevgi olduğunu ironik bir dille anlatan bir oyun. Oyunu yazarken bir yandan bu felsefeyi olumladım, diğer yandan da eleştirdim.” dedi.

YÖNETMEN GÖRÜŞÜ / Melda NARİN GÜLER

Doğru yerde doğru zamanda doğru insan olmak hiç bu kadar anlamlı olmamıştı. Dogru cümlelerle dilediğinde mi olacak isteğin? Yoksa isteğin zaten bir yanılsamadan mı ibaret? Hangisi gerçek? Kim mağdur kim suçlu? Yoksa bunun bile bi önemi yok mu? Karmanda ne varsa gelip seni bulur mu? Yoksa sen mi getirirsin onu ayağına?Cevaplari çok basit görünen bu karmaşik sorularda bir kadinin olabilecek tüm yanıtlarını tiyatronun sunduğu tüm ‘’biçimlerde’’ arayıp buluyoruz ve yüzünü size çeviriyoruz. Hep birlikte bakalım mı cevaplara? Ol der ve olur! Ve Öyle De Oldu... Mu?

Oyunun Konusu:

Aldatılan, dolandırılan, terk edilen bir kadın... Ve karısının intikamına maruz kalan bir koca... Erkeklerden nefret eden bir kız arkadaş... Ve her kadının aşık olacağı, kahraman ruhlu bir erkek... Evrene gönderilen yanlış bir mesaj, bu dört kişiyi içinden çıkılamayan bir kaosa sürükler.... Ve sorunun yanıtı kimsede yoktur: Bir adam kaç kez öldürülebilir ki?

KÜNYE
Yazan: Deniz UĞUR
Yöneten: Melda NARİN GÜLER
Ses –Efekt Tasarım: Fırat Deniz HAZNEDAROĞLU
Koreografi: Ziver Armağan AÇIL
Dekor Tasarım: Dilek KAPLAN
Işık Tasarım: Yavuz Aytekin
Asistanlar: Sude Nur YAZICI –Esra EKİNCİ
Oynayanlar: Deniz UĞUR
Emre KOÇ
Gamze UÇAR
Yiğit PAKMEN


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>