>

KÖŞE YAZILARI | YASEMİN DERYA

Başlangıç

Yumurta ve tavuk denkleminde kimin kimden çıktığı mevzusu oldukça büyük bir paradokstur. (Derya Yasemin)
 
   
 
 
     

Yumurta ve tavuk denkleminde kimin kimden çıktığı mevzusu oldukça büyük bir paradokstur. Hiçbir zaman çözülemeyen o denklem, “başlangıçları sorgulama” başlangıcımızdır bence. Dünya nereden geliyor? Ben kimim? Tarzı sorular da felsefenin başlangıcı mesela. Tarihin başlangıcı ise şuanki duruma en uygun olanı sanırım. “Yazının bulunuşu”…

Bugün burada ne felsefenin, ne tarihin, ne de insanoğlunun başlangıcından söz etmek için varım. Bugün başlangıcı yapan benim. Yeni bir köşe, yeni yazılar, yeni hikayeler. Hatta “başlangıç” kelimesini “solungaç”a benzeten tek insan olmaya adaylığımı da koyacağım işim bitince.

“Talihsiz serüvenler dizisi” adında çok güzel bir film yapmışlardı zamanında. Hayatımı filme alsalardı adı kesinlikle bu olurdu. Aranızda aynı şekilde hissedenler varsa el kaldırmasın, göremem. Telepati kuralım derim onun yerine… Talihsizlik göreceli midir acaba? Bulunduğum noktadan sizlere ulaşabilmem talihin bir oyunu mu?

Talihsizlik göreceli olmasa da tersine çevrilebilir bir olgu olarak çıkıyor karşımıza ve ben tam şu anda talihime bir nevi kırılma yaşatıyorum. Uzun zamandır bozuk olan bilgisayarımı servise yollamak ile yollamamak arasında düşünüp dururken, Cosmoturk’ün köşe yazarlığı fırsatı sunduğu haberine rastladım. Vakit kaybetmeden de üç tane yazımı yolladım.

Bekleyiş evresini bilirsiniz, her on dakikada bir mail kontrol edilir. Yazmış olduklarınız tekrar tekrar tarafınızdan okunur ve her okuyuşta biraz daha az beğenilir. Gün geçer, umut biter… Ne zaman beklemeyi bırakırsınız o zaman gelir ya o cevaplar, aynen öyle oldu bende de. Bilgisayarımı servise yolladım, aradan 2 gün geçti, akraba ziyaretine geldiğim bir gün (ki o gün bugündür a okurlar!) gördüm ki köşe yazarlığı onay maili gelmiş. Bilgisayarımın yaklaşık 3 hafta elimin altında olmayacak oluşu, yazı yazmak için zamanımın çok kısıtlı olması talihsizliğimse, talihsizliği kıran olay da her şeye rağmen şuanda burada yazıyor olmam..Hayır, bu şansı kaçıramazdım, çünkü benim bugün sizlere “merhaba” demem gerekiyor. Ne de olsa paylaşılacak çok hikayemiz var.


YASEMİN DERYA
YAZARA E-POSTA GÖNDER

 

Diğer yazıları liste halinde görmek için tıklayın >

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>