>

SAĞLIKLI YAŞAM

Vücut Lekelerine Dikkat!

Vücut lekelerine karşı yapılması gerekenler
 
   
 
 
     

Özellikle parfümlü kozmetik ürünlerinin açık deri üzerine sürülmesi sonucu oluşan lekeler konusuna dikkati çeken uzmanlar, aksinin yapılması halinde bu sonun kaçınılmaz olduğunu belirtiyorlar.

Birçoğumuzun bilinçli veya bilinçsiz olarak tercih ettiği kozmetik ürünlerinin fototoksit maddeler olması, bu ürünlerin deri üzerine sürülmesi ile birlikte derinin hassaslaşmasına ve lekelerin oluşmasına sebep veriyor. Aynı şekilde sıkça kullandığımız kolonya da vücut lekelerine neden olan maddelerden biri.

Bu risklere karşı yapılması gerekenler ise son derece basit; öncelikle kozmetik ürünlerinin parfüm içermeyenlerini tercih etmeniz, özellikle yazın içerisinde güneşe karşı koruyucu faktör bulunan ürünleri kullanmanız gerekiyor. Ayrıca yüz ve el üstleri için de güneş koruyucu kremlerin kullanılması bu bölgeler açısından riski oldukça azaltıyor. Yine makyaj yapmadan önce yüze en az 15 koruma faktörlü koruma kremi sürmeniz, güneşin zararlı ışınlarından korunmanız için en etkili yöntemlerden biri.

Lekelenmelerin önlemesi açısından ise parfümlerin saç diplerine ve güneş görmeyen bölgelere sürülmesi yazın ilk günlerinden itibaren unutmamanız gereken bir detay.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>