>

MAGAZİN

Erkek oyuncular kapışılıyor...

Yeni sezon hazırlıklarına başlayan dizi yapımcıları, erkek oyuncuları paylaşamıyor.
 
   
 
 
     
Bölüm başına 25-35 bin YTL'nin gözden çıkarıldığı oyuncular arasında Timuçin Esen, Mehmet Ali Alabora, Ozan Güven ve Kenan İmirzalıoğlu başı çekiyor.

Önümüzdeki yayın döneminde, televizyon dizileri arasındaki rekabet, daha da alevleneceğe benziyor. Yayın dönemi biter bitmez yeni sezon hazırlıklarına başlayan yapımcılar, sert bir rekabetin sinyallerini veriyor. Reytingi düşük diziye yaşam şansının verilmediği günümüzde yapımcılar, reytingi yüksek erkek oyuncuların kapısını aşındırıyor... Geçen yıl yıldızı parlayan Timuçin Esen, yapımcıların gözde erkek oyuncuları arasında. 'Gurbet Kadını' dizisi ve 'Gönül Yarası' filmindeki performansıyla yapımcıların beğenisini kazanan Timuçin Esen'i, Aliye ve Bir İstanbul Masalı'nın yapımcısı TMC'nin sahibi Erol Avcı kaptı. TMC'nin çekimleri Ağustos'ta başlayacak polisiye dizisinde Esen'e, Vahide Gördüm eşlik edecek.

YAĞMURDERELİ İKNA ETTİ
'Yılan Hikayesi' ile şöhreti yakalayan Mehmet Ali Alabora, yapımcıları peşinden en çok koşturan isim. Askerden yeni dönen Alabora ile bir süre Avşar Film görüştü. Cansu Dere ile 'Kelebekler Rüzgarda Ölür' adlı dizide oynaması için ikna edilemeyen Alabora'yı, Yılan Hikayesi ile şöhrete kavuşturan Osman Yağmurdereli, kendi dizi projesi için ikna etti. Büyük Yalan, Saklambaç ve Haziran Gecesi'nin yapımcısı Gold Film'in sahibi Faruk Turgut ise Kenan İmirzalıoğlu'nu ikna için uğraşıyor. Reytingi garanti erkek oyuncu eksikliğinden yakınan Turgut, Kenan İmirzalıoğlu kabul etmezse diziden vazgeçmeyi bile göze aldığını söylüyor. Ahu Türkpençe'nin rol alacağı 'Ödünç Yaşamlar' adlı dizi projesi, şimdilik beklemede. Bu arada Deli Yürek'te başrolü vererek Kenan İmirzalıoğlu'nu yaratan Osman Sınav, genç oyuncuya acele etmemesini yeni dönemde birlikte çalışacaklarını söylüyor. Televizyonun en çok aranan erkek oyuncularından Mehmet Aslantuğ, en az bir yıl dizi çekmeyi düşünmüyor. Diğer aranan oyunculardan Ozan Güven ise, yapımcı Mustafa Oğuz veya Türker İnanoğlu'nun dizi projelerinden birini seçerek yoluna devam etmeyi planlıyor.

ÜCRETLER ARTIYOR
Yapımcıların erkek oyuncu kapma yarışı, yüksek buldukları oyuncu ücretlerini daha da yukarı çekecek. Bütçenin yüzde 30'unun bir oyuncuya verilmemesi için yapımcıların kendi aralarında anlaşmaya çalıştıkları şeklindeki iddiaların dolaştığı şu günlerde, pek çok yapımcı, adı geçen erkek oyuncular için bölüm başı 25 ile 35 bin YTL arasında ücreti gözden çıkardı. Faruk Turgut, alternatifi olmayan şeylerin fiyatının yüksek olmasının doğal olduğunu söylüyor.

(Sabah)
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>