>

KÜLTÜR-SANAT

Kanatlarınızı açıp uçmak için son günler!

5-15 Mayıs 2005 tarihleri arasında Ankara’da gerçekleştirilecek olan 8. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali kapsamında düzenlenen Kısa Film Öyküsü Yarışması için son günler!..
 
   
 
 
     
Bu yıl yarışma için katılımcılara bir “ipucu” vermiş, “Senin Annen Bir Melekti Yavrum!” demiştik.

Festival, “anne olma” hali üzerine yazılmış kısa film öykülerini bekliyor. Kısa filmin gelişmesine katkıda bulunmak ve filmlerde kadın bakış açısının artması amacıyla düzenlenen yarışma kadın-erkek herkesi kalemlere sarılmaya çağırıyor.

İpucunu izleyerek kaleme alacağınız kısa film öyküleri için son gün 4 Mart 2005.

Bu tarihe kadar, rumuz belirtilerek gönderilen öyküler Seçil Büker, Gülden Treske ve İnci Demirkol’dan oluşan bir jüri tarafından değerlendirilecek ve aralarından seçilen 10 öykünün yazarı festival tarihlerinde düzenlenecek olan 3 günlük “Senaryo Nasıl Yazılır” konulu atölye çalışmasına davet edilecek. Türkiye’nin önde gelen senaryo yazarlarından biri olan yazar-yönetmen Işıl Özgentürk tarafından yürütülecek olan bu atölyede, her yazar kendi öyküsünü senaryo tekniğine göre nasıl yazacağını öğrenmekle kalmayacak, diğer katılımcı yazarların öyküleri üzerinde çalışma olanağı da bulacak.

Katılımcılardan birini atölye çalışması sonunda ikinci bir ödül daha bekliyor. 10 senaryo içinden seçilecek olan en iyi senaryo, Türkiye’nin en büyük yapım şirketlerinden olan Filma-Cass tarafından filme çekilecek ve bir sonraki festivalde gösterilecek.

Yarışma koşullarıyla ilgili ayrıntılı bilgi için:
www.ucansupurge.org
Adres: Büyükelçi Sokağı, 20/4 Kavaklıdere-Ankara
Tel: 0 312. 427 00 20


Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>