>

KÜLTÜR-SANAT

Dişilik Kolyesi: İçindeki Dişiyi Uyandır!

Yazar ve wellness eğitmeni Ece Vahapoğlu’nun Destek Yayınları’ndan yeni çıkan kitabı konusundaki gibi dişiliği andıran bir mücevher kolye ile aynı anda sunuldu.


 
   
 
 
     

Ay tanrıçası anlamına gelen LUNA kolyesi, altın, pırlanta ve ametist taşlarından oluşuyor.

Ece Vahapoğlu’nun kitap yazım sürecinde ilham alarak tasarladığı özel kolye, kadın vücudu yapısıyla anaçlığı ve dişiliği andırıyor.

Tanrıça sembollü kolyenin karın bölgesinde yer pırlanta taşlarla bezeli spiral sembolü, kaynağın içten dışa aktığını ve ihtiyacımız olan gücün içimizde olduğunu hatırlatıyor. Spiral sembolü aynı zamanda yeniden doğuşu ve doğurganlığı temsil ediyor.

Kadın tanrıçanın ay şeklinde tasarlanan baş kısmında, yine kadının âdet döngülerini ay hareketleri ile ilişkilendiren kadim bilgi ekli. Yeni ay şeklindeki tasarım, yeni başlangıçları da temsil ediyor. Bu başın üstünde aydınlanmayı artıran, yaratıcılığı tetikleyen ve şifa veren kozmik enerji ametist taşı yer alıyor.Ucu sivri tasarımlı olan bu kolye pandül (sarkaç) olarak da kullanılabilir. Kolye hem dişi enerji sembolü hem de gerektiğinde takan kişiye “evet/hayır” cevaplarını verebilecek enerjisel bir araç olabiliyor.

Markanın kurucusu Ece Vahapoğlu, “Ben de çok severek taktığım ve bu kitap vesilesiyle sunduğum özel tasarım kolyemizi “Luna” olarak adlandırdım. Üniversiteyi Roma’da okumuş bir genç kız olarak, benim için özel bir yeri olan bu imparatorluktan esinlendim. Her genç kızın ve kadının içinde bir tanrıça barındırdığını biliyorum.” dedi.

Vahapoğlu, “Bu kitabı hazırlarken ve dişi enerjiye yoğunlaşmışken üzerimde doğal ve değerli taşlar taşımak istedim. Hem tenime değecek materyal altın olsun hem de sembolü ile anlamlar ifade etsin ve bana sürekli kadın değerimi hatırlatsın. Kısaca kadınları ve beni onurlandırsın.” şeklinde devam etti.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>