>

KÜLTÜR-SANAT

Dj Johan Gielen fırtınası...

Hollandalı trance DJ’i Johan Gielen, 28 Ekim Cuma akşamı 2. kez Balans’da.
 
   
 
 
     
Kusursuz sahne performansı ile dikkat çeken Gielen, ilk çıkışını 2 yıl yaşadığı Japonya’da yakaladıktan sonra Hollanda’ya dönerek ID&T tarafından düzenlenen ve her yıl ortalama 30 bin kişinin katılığı Trance Energy partisinde ev sahipliği yapmaya başladı ve ve son 6 yıldır bu partinin değişmez ismi oldu.

2002 ve 2003 yıllarında Amsterdam Arena stadında Sensation White partilerinde sergilediği performans ile unutulmazlar arasına girdi. İngiliz DJ Mag dergisinin ilk 100 DJ oylamasında son üç yılda sırasıyla 50, 24 ve 28. sıralarda yer aldı.


Ülkemize ilk kez 2003 Ağustos’unda gelen Gielen aynı yazın en yüksek katılımlı 3. partisi olan Trance Action’da 1200 kişiye çaldı. Ülkemizi 2. ziyareti 2004 Ocak ayındaki kar fırtınasına denk gelmesine rağmen hayranları kendisini yalnız bırakmadı ve ulaşım güçlüğüne rağmen 1500 kişi kendisini izlemeye ve dinlemeye geldi. Gielen’in Türkiye’deki son partileri ise 2004 Aralık ayında Eskişehir, Ankara ve İstanbul kapsamış; turnenin İstanbul ayağında mekan kapasitesine ulaşıldığı için kapılar 23:30da kapatılmıştı. 2005 senesinde Mayıs ayında Balans'da ve yaz boyunca Bodrum Katamaran da sevenleriyle bulusan Johan Gielen 28 Ekim de tekrar Türkiye de

Son single’ı olan ‘Dreamchild/Flash’i 2005 başında piyasaya süren Gielen’in çok sayıda albümü, single’ı ve remiksi bulunmakta. Yapımcı olarak en büyük başarılarını Sven Maes ile birlikte yürüttükleri Svenson and Gielen adı altında yakalayan DJ’in Recorded adını verdiği miks albümleri serisinin 3.sü 2004 yılında yayınlandı. En son miks albümü de 2005 yılı başında dünya turnesinin bitişi ile ‘For You’ adı altında piyasaya çıktı.


Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>