>

SAĞLIKLI YAŞAM

Göz Cerrahisinde Büyük Birleşme...

Acıbadem Sağlık Grubu ile Doç. Dr. Bozkurt Şener ve ekibi yeni bir göz merkezi oluşturmak üzere birleştiler.
 
   
 
 
     
Özel hastanecilik konusunda Türkiye’nin en önemli isimlerinden biri olan Acıbadem Sağlık Grubu,göz sağlığı cerrahisinde yeni bir atılım yapmak ve bu konuda da Türkiye’de ilklere imza atmak için göz lazer ve katarakt cerrahisinin en başarılı isimlerinden Doç. Dr. Bozkurt Şener ile ortak olarak, AcıbademGöz adı ile yeni bir merkez kurdu.

Kurulan yeni merkezin ilk atılımı Türkiye’de ilk kez kullanılacak olan ‘Wavelight Allegretto’ excimer lazer olacak. Yeni lazer önceki teknolojiye göre bazı önemli özelliklere sahip. AcıbademGöz’ ün ortağı ve medikal direktörü Doç. Dr. Bozkurt Şener’den yeni teknoloji ile ilgili alınan bilgilere göre:

*Yeni lazer sisteminde, yüksek numaralı hastalar çok daha başarılı tedavi edilebiliyor. Miyoplar için 15 derece, hipermetroplar için 8 derece ve astigmatlar için 6 dereceye kadar yüksek başarı şansı var. Özellikle bugüne kadar çok başarılı olunamayan hipermetrop hastalarda numaranın tamamen düzelme şansı çok yüksek.

*Allegretto lazer, çok gelişmiş bir teknolojiye sahip olduğu için tedavi süresini de çok kısaltıyor. Bu hızın hastalara kazandırdığı ise, tedaviden hemen birkaç dakika sonra %70 görme seviyesini, ertesi gün ise %100 görme gücünü yakalayabilmektedir.

*Yeni lazer teknolojisi ile tedavinin uygulandığı kornea tabakasına çok yüzeysel bir tedavi ile az doku kaldırılarak istenilen şekil verilebiliyor. Bu avantaj ile ince korneaya sahip hastaların da artık lazer tedavisi olma şansı gerçekleşti.

*Birçok teknik özelliğe sahip olan Allegretto lazer, tedavi edilen hastanın göz özelliklerine göre programlanabiliyor. Lazer öncesi yapılan detaylı tetkiklerle sadece o hastaya özel göz bilgileri lazere aktarılıp tedavinin kişiye özel bir hale gelmesi sağlanabiliyor. Bu tekniğin avantajı ise hastanın hem gündüz hem de gece görmesinin olabilecek en yüksek seviyeye çıkabilmesi. Gece ışık dağılmaları ( gece araba farlarının gözü aşırı kamaştırması gibi ) şikayetleri bu teknoloji ile tamamen ortadan kalkabiliyor.

Daha fazla bilgi için :

Acıbademgöz : ( 0212) 284 90 90

Alo Acıbadem : (212 / 216 ) 544 44 44

Ayrıntılı Görmek İçin Resmin Üzerine Tıklayınız...





Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>