>

KÜLTÜR-SANAT

Dükkânda Sanat Var!

Şehrin bohem-şık noktası Tophane’de, sokak sanat ile buluşuyor.
 
   
 
 
     

22-23 Aralık’ta gerçekleşecek “ArtInShop” etkinliği kapsamında otantik dükkanlarda sanat eserleri sergilenecek, izleyiciler sanatçılarla buluşacak.

22-23 Aralık tarihlerinde, Tophane hareketli bir hafta sonuna sahne olacak. Bu günlerde, Tophane’nin Hacımimi Mahallesi odak alınarak hepsi birbirine yürüme mesafesinde yer alan dükkanlarda çeşitli sanatçıların işleri sergilenerek, bu mekanlar alternatif birer sanat mecrasına dönüşecek. Günlük hayat akışı içinde ziyaret edilen, alışveriş yapılan dükkanlar, etkinlik süresince farklı medyumlarda üretim yapan çağdaş Türk sanatçı ve tasarımcıların eserlerine ev sahipliği yapacak.

Cubis Art tarafından tasarlanan ve Dreamscircle’ın organizasyonunu üstlendiği “ArtInShop” etkinliğine sırasında sanatçılar önceden duyurusu yapılmış bir takvim çerçevesinde eserlerinin sergilendiği mekanlarda “olası” izleyicileri ile buluşurken, dükkanları ziyaret edenler doğal akış içinde birer sanat izleyicisine dönüşecek.

Kerim Atlığ, Hasan Yasin Şahin, Kirkor Dabanyan, Kerem Yiğit ve Kenan Yiğit, Sema Topaloğlu, Mehmet Sinan Kuran, Khanım Tagieva, İsmet Doğan, Deniz Derin Akıncı, Ersöz Ata ve Cüneyt Aksoy’un işlerinin Hacımimi Mahallesi’nde yer alan Clothed Cream, Craft Ist, Frankeştayn Kitapevi, Manuk’s Workshop, Sofa Arts & Antiques, The Limited Designs, Utoy, Vacilando, Wise Galata ve Tamamen Organik Dost dükkanlarında sergileneceği etkinlikteki karşılaşmalarda, “Mekan-Eser-İzleyici” arasındaki iletişimin interaktif bir deneyim haline gelmesi, sanatın beklenmedik noktalarda izleyicisiyle karşılaşması hedefleniyor.


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>