>

KÜLTÜR-SANAT

Dünya İşkadınları “Değişim İçin” İstanbul’da

Dünyanın dört bir yanından iş kadınları, Tüm İş Kadınları Derneği’nin (TİKAD) düzenlediği “Önceliklerimizin Işığında Küresel Değişim” başlıklı sempozyumda...
 
   
 
 
     
Dünya İşkadınları “Değişim İçin” İstanbul’da

Dünyanın dört bir yanından iş kadınları, Tüm İş Kadınları Derneği’nin (TİKAD) düzenlediği “Önceliklerimizin Işığında Küresel Değişim” başlıklı sempozyumda 27 Mart’ta İstanbul’da biraraya geliyor. Sempozyuma, başta dünya siyaset ve iş çevrelerinde etkili bir isim olan Dünya Girişimci İş kadınları Derneği (FCEM) Başkanı Leyla Khaiat olmak üzere 5 kıtadan, 10’a yakın ülkenin dernek başkanları konuşmacı olarak katılacak.

TİKAD 27 Mart’ta Çırağan Sarayı’nda gerçekleştireceği sempozyumla dünya iş kadınlarını İstanbul’da ağırlayarak bir ilke imza atıyor. “Önceliklerimizin Işığında Küresel Değişim” başlığını taşıyan sempozyumda tüm dünyanın ilgiyle takip ettiği gündem maddeleri konuşulacak.

TİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Nilüfer Bulut, sempozyumu, 5 kıtadan iş kadını temsilcilerinin biraraya gelmesiyle dış ticarette yeni açılımların yakalanması ve AB sürecinde yaşanan değişimin, iş dünyasına yansımalarını dünya iş çevrelerinin yaklaşımıyla değerlendirmek için düzenlediklerini belirtti. Gelinen noktanın, özellikle “değişim” üzerinde daha derinlemesine tartışmaların ve değerlendirmelerin yapılmasını zorunlu kıldığını vurgulayan Bulut, “Bu çerçevede iş kadınlarının yeni konjektürde, stratejilerinde ne gibi revizyonların gerektiğine ve hangi değişimlere ihtiyaç duyduklarına, dünya iş kadınlarının görüşlerinin önemli katkılar sağlıyacağına inanıyoruz. Sempozyumun ana teması Türk İş Kadınları’na yönelik olsa da “değişim” tüm dünyanın karşı karşıya olduğu bir kavram niteliği taşıyor. Bu yüzden sempozyum uluslararası bir hüvviyet kazanıyor.” dedi.

Dünya Gündemi Masaya Yatırılacak
Dünya iş kadınlarına biraraya getirecek ve 1 gün sürecek sempozyuma; dünyanın karşı karşıya olduğu sosyo-politik ve ekonomik değişimler, dünyada iş kadınlarının ülke politikalarına ne kadar yön verdiği ve iş kadınlarının yönetime katkıları, Türkiye’nin Avrupa Birliği üyeliğinin, Avrupa ve dünyada ortaya çıkaracağı sonuçlar, Türkiye’de yatırım olanakları ve yatırımcılara AB uyum yasaları çerçevesinde yapılan kolaylaştırıcı yenilikler, Ortadoğu’da yaşanan sıcak gelişmeler ve Doğu – Batı kavşağında Türkiye’nin stratejik konumunu yeniden şekillendiren “gelecek” stratejileri gibi tüm dünyanın ilgiyle takip ettiği gündem maddeleri damgasını vuracak.

FCEM Başkanı Khaiat da konuşacak
Dünya iş kadınlarının dikkatini İstanbul’a çekecek olan sempozyuma, başta Dünya Girişimci İş kadınları Derneği (FCEM) Başkanı Leyla Khaiat olmak üzere aralarında İngiltere ve Fransa’nın da bulunduğu birçok ülkeden iş kadını derneği başkanları, Türkiye’den Tüm İş Kadınları Derneği (TİKAD) Yönetim Kurulu Başkanı Nilüfer Bulut, TÜSİAD Genel Başkanı Ömer Sabancı, hükümet yetkilileri, iş adamları, iş kadınları, akademisyenler ve köşe yazarları konuşmacı olarak katılacak.

www.tikadonline.org

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>