>

KÜLTÜR-SANAT

Efsane Türkiye'de...

Grafik tasarım efsanesi David Carson Marka 2004 konferansı için Türkiye’ye geliyor.
 
   
 
 
     
The International Center of Photography tarafından "Designer of the year" (Yılın Tasarımcısı) seçilen ve dünyanın en çok satan grafik tasarım kitaplarından "The End of Print" isimli kitabın yazarı David Carson, 2-3 Aralık 2004 tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek olan Marka 2004 Konferansı ve konferans öncesinde reklamtasarımcıları için düzenlenecek workshop için Türkiye’ye geliyor.

David Carson, Yürekli Eğitim ve Danışmanlık tarafından bu yıl 5.kez düzenlenecek Marka Konferansı etkinlikleri çerçevesinde 30 Kasım 2004 tarihinde Çırağan Palace Hotel Kempinski’de Türkiye'nin reklam yaratıcılarına, grafik tasarım perspektifinden unutulmaz bir workshop deneyimi de yaşatacak. Alanında dünyanın en önemli eğitmenleri arasında yer alan büyük usta, bu workshopta, reklamda yaratım sürecinin perde arkasını gözler önüne sererken eşsiz birikimini Türkiye reklam dünyasıyla paylaşacak.

Carson, Marka 2004 Konferansı 3 Aralık tarihinde yapacağı sunumda ise markaları büyütüp güçlendirmekte tasarımın etkin rolünü ele alarak konferans katılımcılarını tasarımın büyülü dünyasına “yaratmanın” sancısı ve heyecanı ile tanıştıracak.

Hayal dünyasını yaratıcılık ile birleştirerek hayata geçirmenin sonuçları ile konferans katılımcılarına markalaşmak konusunda yeni pencereler açacak olan Carson, Marka 2004 Konferansı’nda yapacağı sunum ile sizi tasarımın heyecan dolu dünyasına davet ediyor.

David Carson, New York David Carson Design'ın başkanı. Sosyoloji alanında master derecesi olan Carson, tasarımları ve grafik çalışmaları ile pek çok ödül kazandı. Beach Culture dergisi için yaptığı grafik tasarım çalışmaları 150'den fazla ödül kazandı. Dünyanın en çok satan tasarım kitaplarından biri "The End of Print" isimli kitabı 125.000'den fazla sattı ve beşinci kez basıldı. Carson’ın 2004 yılında basılan ve son 5 yıldır hazırladığı ilk grafik tasarım kitabı olan Trek’te , birçok film ve web tasarım çalışmalarının yanısıra müşterileri arasında yer alan Nine Inch Nails ve Quicksilver için yaptığı muhteşem tasarımlar da yer alıyor. Carson halen Microsoft 1998'in reklam kampanyasını, Lucent Technologies için televizyon reklamlarını, Nike reklam kampanyasını, Georgio Armani sonbahar/kış koleksiyonları için tasarımlar ve Emperio Armani Magazine'ın yeniden tasarımını yapmaktadır. Carson, bugüne kadar tasarım ve reklam konusunda Avrupa ve Amerika'da düzenlenen birçok konferansa konuşmacı olarak katıldı. Tasarım konusunda çeşitli televizyon programlarının yapımcılığını üstlendi. The International Center of Photography tarafından "Designer of the year" seçilen Carson'ın müşterileri arasında Armani, Nike, Levis, Pepsi, MGM Studios, Budweiser, David Byrne, Citibank, Sony, Warner Bros ve Prince sayılabilir.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>