>

KÜLTÜR-SANAT

Emin Alper’in İlk Tiyatro Oyunu ‘Öteki’nin Afişi Yayınlandı

12 Ocak’ta prömiyer yapacak oyunun Şubat ayı tarihleri de açıklandı.
 
   
 
 
     

“Karşınıza Size Tıpa Tıp Benzeyen Biri Çıksa Ne Hissedersiniz?”

12 Ocak’ta Maximum Uniq Hall’da prömiyerini yapacak olan, Dostoyevski’nin zamansız eserinden Emin Alper’in uyarladığı ve yönettiği ‘Öteki’ oyununun afişi yayınlandı. Cem Yiğit Üzümoğlu, Erdem Şenocak, Derya Karadaş ve Gökhan Yıkılkan’ı kadrosunda buluşturan ve merakla beklenen oyununun şubat ayı tarihleri açıklandı.

Emin Alper'in Dostoyevski’nin aynı adlı eserinden sahneye uyarladığı ve yönettiği ilk tiyatro oyunu ‘Öteki’nin sanatseverlerle buluşacağı ilk gün için geri sayım başladı. Duyurulduğu günden bu yana merakla beklenen ‘Öteki’, kadrosunda Cem Yiğit Üzümoğlu, Erdem Şenocak, Derya Karadaş ve Gökhan Yıkılkan’ı buluşturuyor. Güçlü oyuncu kadrosunun yanısıra, Deniz Göktürk Kobanbay'ın sahne, Ahmet Sesigürgil'in ışık, Okan Kaya'nın ses tasarımını bir araya getiren oyun, Nisan Ceren Özerten’in yapımcılığında, Luz Yapım prodüksiyonuyla izleyici ile buluşacak.

Size fiziksel olarak kusursuz bir biçimde benzeyen ama karakteri sizinkinin tam zıttı olan; nefret ettiğiniz, tahammül edemediğiniz özelliklere sahip ve aslında tam da bu özellikleri nedeniyle sizin hedeflerinize sizden çok daha kolay ulaşabilen; dolayısıyla içten içe, yerinde olmak isteyebileceğiniz birisi karşınıza çıksa ne yaparsanız sorusunu size sorduracak oyun, 12 Ocak’ta Maximum Uniq Hall’da prömiyerini gerçekleştirecek.

Prömiyerin ardından, 31 Ocak, 1-2 Şubat tarihlerinde Zorlu PSM Turkcell Platinum Sahnesi’nde yeniden tiyatroseverlerle buluşacak olan ‘Öteki’, 16 ve 17 Şubat’ta Caddebostan Kültür Merkezi’nde, 29 Şubat’ta ise Maximum Uniq Hall’da sahnelenmeye devam edecek.


Özgün uyarlaması ve sahne deneyimi ile izleyenlere çarpıcı bir kara komedi sunmaya hazırlanan oyunun biletleri satışta!

Bilet Satış: Maximum Uniq Hall- www.biletix.com
Zorlu PSM Turkcell Platinum Sahnesi - www.passo.com.tr
Caddebostan Kültür Merkezi – www.mobilet.com


ÖTEKİ

KÜNYE:
Eser: Fyodor Dostoyevski
Yöneten ve Uyarlayan: Emin Alper
Oyuncular: Cem Yiğit Üzümoğlu, Erdem Şenocak, Derya Karadaş, Gökhan Yıkılkan
Yapımcı: Nisan Ceren Özerten
Sahne Tasarımı: Deniz Göktürk Kobanbay
Işık Tasarımı: Ahmet Sesigürgil
Ses Tasarımı: Okan Kaya
Yardımcı Yönetmen: Ömer Güneş
AI Artist: Deniz Savaş Ertan

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>