>

KÜLTÜR-SANAT

Enver Aysever`le "Aykırı Kumpanya"

Enver Aysever, daha önce benzeri gerçekleştirilmemiş bir sahne gösterisiyle seyirci karşısına çıkıyor.
 
   
 
 
     

Yakın geçmişimizi şekillendiren sosyal ve siyasal olayları şiirle, edebiyatla, müzikle ve kayda geçmiş görüntülerle canlı bir belgesel tadında sahneye taşıyan Aysever, izleyiciyi bir zaman tünelinden geçirerek bellek tazeliyor; anlatısına kişisel tarihinden hatıraları da ekleyerek kâh güldürüyor, kâh ağlatıyor, çokça düşündürüyor, zihinlere ve yüreklere dokunuyor.

Tarz açısından bir ilk olan bu gösteriyi sahneye taşıyan ekibin ismi, gösterinin ruhunu iki kelimeyle özetliyor; "Aykırı Kumpanya." Kumpanyanın solisti, şarkı yazarı ve yorumcu Sibel Alaş.

Aykırı Kumpanya kimi zaman bir Ahmet Kaya şarkısıyla ağlıyor, kimi zaman Rıfat Ilgaz'ın Hababam Sınıfı'yla kahkahalar atıyor, kimi zaman Sabahattin Ali'nin Melankoli'siyle hüzünleniyor. Aykırı Kumpanya seyirci için şarkılı, şiirli, sazlı, sözlü bambaşka bir dünya kuruyor.

Enver Aysever’in esprili anlatımları ve Sibel Alaş’ın seslendirdiği unutulmaz şarkılarla duygu seli yaşatan Aykırı Kumpanya’da, sözleri Enver Aysever’e besteleri Sibel Alaş’a ait ‘Ahlaksız Soytarılar’, ‘Yasaklar Yasaklansın’, ‘Kızlı Erkekli’ ve ‘Aykırı Kumpanya’ şarkıları izleyenler tarafından büyük beğeni topluyor.

Ocak ve Şubat Ayları içerisinde İstanbul’da gösterilerine devam edecek olan “Aykırı Kumpanya” bugüne kadar İstanbul, İzmir, Ankara, Mersin, Antakya ve Gaziantep’te sahnelendi ve gittiği her şehirde seyirciden tam not aldı.

Yazan ve Yöneten: Enver Aysever / Anlatan: Enver Aysever
Solist: Sibel Alaş / Düzenlemeler: Sibel Alaş ve Aykırı Kumpanya Orkestrası

10 Ocak Büyükçekmece AKM – İstanbul
15 Ocak Trump Gösteri ve Kültür Merkezi – İstanbul
01 Şubat Caddebostan Kültür Merkezi – İstanbul
02 Şubat Caddebostan Kültür Merkezi – İstanbul


Enver Aysever’le “Aykırı Kumpanya” gösterilerine devam ediyor!
 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>