>

KÜLTÜR-SANAT

Eti Çocuk Tiyatrosu ile Çizmeli Kedi

ETİ Çocuk Tiyatrosu, 2011-2012 sezonunda yeni oyunu “Çizmeli Kedi” ile tüm şehirleri dolaşıyor...
 
   
 
 
     

İlk kez tiyatroya gidecek on binlerce çocuğa ulaşarak hayatlarında yepyeni pencereler açmayı ve hayal dünyalarını geliştirmeyi hedefleyen ETİ Çocuk Tiyatrosu, ülkenin geleceği olarak gördüğü çocukları tiyatro ile buluşturmaya devam ediyor.

11 yıldır Türkiye’nin 81 ilini birçok kez dolaşarak, 1 milyondan fazla çocuğa tiyatro sevgisi aşılayan ETİ Çocuk Tiyatrosu, 2011-2012 sezonunda yeni oyunu “Çizmeli Kedi” ile tüm Türkiye’de çocukların kültürel gelişimlerine ışık tutmaya devam ediyor.

Hayata geçirdiği projelerde sürdürülebilirliğe önem veren ETİ’nin, 11 yıldan bu yana Türkiye’nin ve KKTC’nin dört bir yanında çocuklar ile ücretsiz olarak buluşturduğu ETİ Çocuk Tiyatrosu, 2011-2012 sezonunda yeni oyunu “Çizmeli Kedi” ile perdelerini açtı.

Fransız yazar Charles Perrault'un eserinden, Gülen İpek Abalı tarafından uyarlanan, yönetmenliğini Ünsal Sicilli’nin, müziklerini Caner Anar’ın yaptığı “Çizmeli Kedi” oyunu, sıradan bir kedinin değirmencinin en küçük oğluna miras kalmasıyla başlıyor. Bir çift çizmeyle hayatı renklenen ve zekasıyla kendisini Kral’a sevdiren Çizmeli Kedi, aynı zamanda Prenses ile Değirmencinin Oğlu’nun mutluluğuna yardım ederek sıradan bir kedi olmadığını kanıtlıyor. Çizmeli Kedi’nin maceralarını ve yaptığı iyilikleri konu alan oyun, hem çocuklara hem de ebeveynlere önemli öğretilerle birlikte eğlenceli bir dille sunuluyor. Oyunda, kedisinden başka hiçbir şeyi olmayan birinin, hayal bile edemeyeceği bir hayata sahip olması ve bunu sadece kedisinin yardımıyla başarması anlatılırken, hayvan sevgisinin önemi de vurgulanıyor. “Çizmeli Kedi” çocukların ve ebeveynlerin ilgisini her an dinamik tutan temposu, kurgusu, müzikleri ve diğer tüm sürprizleriyle keyifle izlenecek bir oyun.

ETİ ÇOCUK TİYATROSU ÜCRETSİZ GÖSTERİMLERİ İLE 1 MİLYON ÇOCUĞA ULAŞTI…

ETİ’nin çocukların kültürel ve kişisel gelişimlerine katkı sağlamak, onları tiyatro sanatı ile buluşturmak amacıyla 2001 yılında hayata geçirdiği ETİ Çocuk Tiyatrosu, 11 yıldır Türkiye’nin 81 ilini birçok kez dolaşarak 1 milyondan fazla çocuğu ücretsiz olarak tiyatro ile buluşturdu. Bugüne kadar “Bisküvi Adam”, “Kakaolu Olsun”, “Alaaddin’in Sihirli Lambası”, “Alice Harikalar Diyarında” ve “Pinokyo” adlı oyunlarıyla çocuklarla buluşan ETİ Çocuk Tiyatrosu’nun bu seneki hedefi yine en az 120 bin çocuğa daha ulaşmak. ETİ Çocuk Tiyatrosu, bu sezon da 45 il/ilçede çocukları tiyatro sanatı ile ücretsiz buluşturacak.

ETİ ÇOCUK TİYATROSU GÖSTERİM PROGRAMI
Ege Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi / 24 - 25 Aralık / 12.00 - 14.30
İstanbul Doğuş Üniversitesi Kültür Merkezi / 21 – 29 Ocak / 12.00 – 14.30
Eskişehir Sinema Anadolu / 2 – 5 Şubat / 12.00 – 14.30
 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>