>

KÜLTÜR-SANAT

Evlilikte “103 Adım” A ve “Sarı Işığa” Dikkat

Özge Özberk, Bülent Seyran, Umran Ertok ve Suna Keskin birlikte rol altıkları “Aşka 103 adım” oyunu bu yıl da sahneleniyor.
 
   
 
 
     

Ve oyun evlilikte önemli konulara espiri bir yaklaşımla ışık tutuyor.

Ülkemizde pek çok oyunu ile bilinen Amerikalı yazar Neil Simon “Aşka 103 Adım” tiyatro oyununda, ademle havva dan bu yana her dönemin sorunu olan kadın-erkek ilişkilerini, romantik bir aile komedisiyle anlatıyor. Yirmi iki yıldır dünyanın önemli yapıtlarını Türk tiyatrosuna kazandıran Tiyatrokare, oyunu Broadway sokaklarından, Cihangir’e taşıyarak, tiyatroseverlerle buluşturuyor.

Geçtiğimiz sezon ilk gösterimiyle ilgi toplayan ve seyircinin yoğun ilgisiyle de bu sezona taşınan “Aşka 103 Adım” evlilik konusunda önemli ipuçları veriliyor seyirciye.

Cihangir’deki 103 merdivende başlayan oyun; aşırı titiz damat, özgürlüğüne düşkün gelinin, Cihangir de bir çatı katında kurdukları yuvalarında, evliliklerinin ilk günlerinde başlayan çatışmalarına, çok renkli kişiliğe sahip komşusu ve her derde deva bir kayınvalidenin ortak olmasıyla devam eder.

“Her derde deva Anne: Dinle o zaman. Bak kızım sizlerde “sarı ışık” yok. Siz ya yeşilsiniz, ya kırmızı. Bir kadının en iyi dostu sarı ışıktır! Yol vereceksin. Sen duracaksın o geçecek.

Özgürlüğüne düşkün gelin: Ne diyorsun ! Bu devirdeee

Her derde deva Anne: Devri mevri yok bunun .Evlilik icat oldu olalı bu böyle olmuştur. İkinizde yeşilde geçerseniz çarpışırsınız, kırmızıda dursansanız çatışırsınız. Sarı ışık sarı, sarı da durup ona hep yol vereceksin.”

Bu sezon romatik-komedi bir tiyatro oyunu izlemek isteyenlerin kaçırmayacağı bir oyun “Aşka 103 Adım”. Bu sezon ilk olarak 29.09.2013 Profilo Kültür Merkezinde sahnelenecek oyun,
03.10.2013 Sakıp Sabancı Gösteri Merkezi
05.10.2013 Profilo Kültür Merkezi’nde
19.10.2013 Caddebostan Kültür Merkezi’nde
11.11.2013 Yunus Emre B. Salon ‘da devam edecek.


Bilet için Gişe Tel: (212) 217 70 97

http://www.tiyatrokare.com.tr
http://twitter.com/tiyatrokare
http://www.facebook.com/pages/Tiyatrokare/261179425163?fref=ts 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>