>

MAGAZİN

Türkstar’dan manzaralar...

Kanal D'nin Türkstar seçmelerinde sona doğru geliniyor. Birbirinden ilginç yarışmacılar kıyasıya mücadeleye devam ediyorlar.
 
   
 
 
     
Almanya'da ve çeşitli illerde yapılan ilk elemeleri geçerek jürinin İstanbul'a davet ettiği yarışmacılar heyecanla son finale hazırlanıyor. Kanal D'de dün akşam yayınlanan ‘‘elemelerden yarışmacı manzaraları’’ seyirciyi yine ekrana kilitledi.

Zerrin Özer, Ahmet San, Armağan Çağlayan ve Ercan Saatçi'den oluşan jüri önünde heyecanlanan yarışmacıları sakinleştirmek de jüriye düştü. Kimi jüriyi görünce ağlamaya başladı, kimi ‘‘olmadı’’ sözünü duyunca. ‘‘Oldu’’ denilenlerden bazıları sevinç gözyaşı dökerken, bazıları da çığlıklar ve göbekler atıp şarkılar söyleyerek salondan ayrıldı. İşte elemelerden yarışmacı manzaraları:

BAY MISIN, BAYAN MISIN?

24 yaşındaki Aslı Sözübir (bir transseksüel) Ahmet San'ın ‘‘Sen nesin bayan mısın bay mısın?’’ sorusuna gülerek cevap verdi. Amsterdam'dan gelen Sözübir ‘Mavi’ kimlikli ve adının da Murat olduğu söyledi. Bir gece kulübünde ‘barmaid’ olarak çalışan yarışmacı ‘‘Lütfen beni kimlik olarak değerlendirmeyin. Ben kendi tercihlerimin peşinden gittim. Eğer bu bir suçsa’’ dedi. Jürinin yanıtı ‘‘Biz böyle birşey demedik’’ oldu. Zerrin Özer'in beğendiği Sözübir'i, diğer jüri üyeleri beğenmedi ve ‘‘aranan kriterlere uymuyorsun’’ denilerek Sözübir elendi.

HAMBURGLU ABEDİN

Hamburg'da yaşayan 17 yaşındaki Makedonyalı Abedin Şakirov, Tarkan'ın şarkılarını kendi yorumuyla ilginç bir şekilde söyledi. Farklı bir tarzı olan Abedin, İstanbul'a davet edildi.

ANNECİĞİM YEMEK YASAK

Almanya'daki elemelere katılan ve İstanbul'a davet edilen 22 yaşındaki Beyza Durmuş'tan, kilo vermesi istendi. Beyza, annesine seslenip ‘‘Anneciğim bundan sonra yemek yapmayacaksın’’ dedi.

KAMERAMANLARA ÖFKE

19 yaşındaki Başak Kayaçelebi, yarışmadan elenince, çok bozuldu. Yüzünü kazağıyla kapatıp koşarak salondan ayrılan genç kız, kameramanlara ''Mutlaka çekmek zorunda mısınız?'' diye öfkeyle bağırdı.

ÖZÜRLÜ ERKAN ELENDİ

Zonguldaklı 26 yaşındaki Erkan Maden, koltuk değnekleriyle yarışmaya katıldı. Yanlış iğne sonucu özürlü kalan Erkan,‘‘Hep platonik yaşadım aşkı. Özürlü olduğum için hiç sevgilim olmadı’’ dedi. Elenen Erkan, jüri üyeleriyle tokalaşıp salonu ağlayarak terketti.

Hürriyet
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>