>

KÜLTÜR-SANAT

Fazıl Say Hayat Ağacı Suiti ile 5 Nisan’da Yeniden Zorlu PSM’de!

Zorlu PSM’nin 10. sezon açılış konserinde prömiyerini gerçekleştirdiği, “Hayat Ağacı Süiti” ile 5 Nisan akşamı yeniden Zorlu PSM’de dinleyicilerle buluşacak.
 
   
 
 
     

Fazıl Say’ın piyanosuna, son dönemin gelecek vadeden viyolonsel sanatçısı Jamal Aliyev eşlik ederken, "Hayat Ağacı Süiti" ile Fazıl Say’ın “Dört Şehir” sonatı ile F. Schubert'in “D. 960 Si Bemol Major Piyano Sonatı” gibi eserlerin etkileyici birlikteliği sanatseverlerle buluşacak.

Dünyaca ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say, 5 Nisan'da muhteşem bir konserle yeniden Zorlu PSM’de sahne almaya hazırlanıyor. Konserde sanatçının Zorlu PSM'ye özel olarak sadece viyolonsel ve piyano için bestelediği, sanatçının var oluşunda güçlü bir anlam taşıyan değerlerin ve kişilerin; onun yaşamının, anılarının, düşünsel dünyasının içinde büyümesini ve köklenmesini eşsiz melodilerle anlatan ve Fazıl Say’ın yüzüncü eseri olma özelliğini taşıyan “Hayat Ağacı Süiti” bir kez daha dinleyicileriyle buluşacak.

Fazıl Say’ın piyanosuna son dönemin gelecek vadeden viyolonsel sanatçısı Jamal Aliyev eşlik edecek. "Hayat Ağacı Süiti"nin yanı sıra Say’ın “Dört Şehir” sonatı ve F. Schubert'in “D. 960 Si Bemol Major Piyano Sonatı” da gecede dinlenebilecek diğer eserler arasında yer alıyor. Yeniden nefes kesici piyano ve çellosuyla dinleyenleri büyülemeye hazırlanan Fazıl Say ve Jamal Aliyev’in 5 Nisan Çarşamba saat 20.00’de Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde gerçekleştirecekleri konserin akış programına ise aşağıdan göz atabilirsiniz:

Fazıl Say/ Dört Şehir “Op.41”
I Sivas
II Hopa
III Ankara
IV Bodrum
Süre: 25’

Fazıl Say/ Hayat Ağacı “ Op.100”
I.Umut
II.Annem anısına
III.Ece
IV.Babam Ahmet Say
V.Hayat Ağacı
Süre:19’

-ARA-

F. Schubert / Piyano Sonatı “Si Bemol Majör” D.960
I. Molto moderato
II. Andante sostenuto
III. Scherzo. Allegro vivace con delicatezza
IV. Allegro ma non troppo
Süre: 45’

Fazıl Say 5 Nisan biletleri passo.com.tr’de satışta!

Kapı Açılış: 20.00
Fazıl Say & Jamal Aliyev: 21.00

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>