>

MODA - STİL

Sonbahar-Kış 2017 Fenty Puma By Rihanna Koleksiyonu

Kolej sporları ve lüks moda, FENTY Üniversitesi’nde bir araya geliyor
 
   
 
 
     

FENTY Kreatif Direktörü Rihanna ve global spor markası PUMA, çok sevilen FENTY PUMA by RIHANNA koleksiyonunun üçüncüsünü dün gece global moda dünyasının beğenisine sundu. Koleksiyonun bu sezonki teması “FENTY Üniversitesi” olarak belirlendi. Yoldan çıkan asi çocuklardan ilham alan koleksiyon, disiplin cezasını bile kendi tarzıyla buluşturan cesur yürekler için tasarlandı.

Bibliothèque Nationale de France’ın görkemli kitap rafları arasında gerçekleşen defilede, koleksiyona ilham kaynağı olan figürler tek tek podyuma çıktı. Amerikan okullarının sosyal yapısını oluşturan klasik karakterlerin hepsi oradaydı: İnekler, Sporcular, Kaykaycılar, Çömezler, Goth çocuklar ve tabii ki, Kötü Kızlar. Koleksiyonu tanıtan modeller kütüphane masalarını andıran podyumda yürürken, tüm bakışlar yeni tasarımların üzerindeydi. FENTYxPUMA’nın imzası haline gelen bol kesim tarzı devam ettiren yeni koleksiyon, cinsiyet kavramını sorgulatan, beklenmedik ve birbirinden çekici pek çok parça içeriyor. Okulların spor salonlarından ve soyunma odası şıklığından ilham alan Sonbahar/Kış koleksiyonunda yok yok: Elbise olarak yeniden yorumlanan futbol formaları, okul eteğini andıran etekler, kadife ve polyester eşofman takımları, tulumlar, koç ceketi, beli açık ve bol kesim polo t-shirtler, beyzbol t-shirtleri ve çok daha fazlası. Özel tasarım üniversite ve lise tarzı desenleriyle, FENTY 2017 Sınıfı derse hazır.



“Öğrenciyken hep canımın istediği gibi giyinmek isterdim,” diyor Fenty Kreatif Direktörü Rihanna. “Ama Barbados’taki okullarda üniforma giymek zorunluydu. Dolayısıyla ‘Okula Dönüş’ temalı bu koleksiyonu hazırlarken çok keyif aldım. Böylesine önemli ve tarihi bir binada defile yapıyor olmaktan da onur duyuyorum.”

Sonbahar/Kış 2017 FENTY PUMA by RIHANNA gösterisi Rihanna ve ekibi tarafından, Prodject ve OBO ajanslarının desteğiyle hazırlandı. Makyajlar PatMcGrathLabs’ten Pat McGrath tarafından yapıldı. Saç tasarımı Yusef Williams (Factory Downtown) ve L’Oréal Professionel, tırnak tasarımı Jenny Longworth (CLM) ve Tracy Rierson (Young Nails Inc.), styling Tom Van Dorpe (Management & Artists) ve mücevher styling’i Lynn Ban tarafından gerçekleştirildi.

Paris’te tanıtılan ayakkabı, tekstil ve aksesuar koleksiyonu, Sonbahar/Kış 2017 sezonunda satışa sunulacak. Rihanna’nın “Marie-Antoinette spor salonunda ne giyerdi” temalı İlkbahar/Yaz 2017 koleksiyonu ise önümüzdeki aylarda modaseverlerin beğenisine sunulacak.

FENTY ve PUMA işbirliği hakkında daha fazla bilgi için www.puma.com/rihanna veya rihannanow.com adreslerini ziyaret edebilir, PUMA’yı Instagram, Twitter, Snapchat ve Facebook’ta takip edebilir, veya Instagram’da FENTYxPUMA’yı takip edebilirsiniz.


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>