>

KÜLTÜR-SANAT

Ferzan Özpetek’in Türkiye’deki İlk İmzası D&R Kanyon’da!

2014 yılı boyunca çok satan ve çok konuşulan İstanbul Kırmızısı, efsanevi yönetmen Ferzan Özpetek’in ilk kitabıydı.
 
   
 
 
     

Sinema serüvenindeki olağanüstü başarısına ek olarak, edebiyatta da iddialı bir çıkış yakalayan yazar, Türkiye’deki ilk imzasını bu hafta D&R’da gerçekleştiriyor!

Can Yayınları ve D&R’dan yeni yıl sürprizi: Ferzan Özpetek’le ilk buluşma!

İstanbul Kırmızısı’nın okurla buluştuğu Şubat ayından bugüne, Ferzan Özpetek hayranlarının merakla beklediği ilk imza buluşması, 26 Aralık Cuma günü saat 17:00’de D&R Kanyon’da gerçekleşecek! Türkiye’de olduğu gibi Avrupa’da da büyük ilgiyle karşılanan roman, kısa sürede on binlerce okurun başucu kitapları arasına girdi.

‘Hiçbir şey aşktan daha önemli değildir!’

Ferzan Özpetek, doğup büyüdüğü şehir olan İstanbul'u yıllardır uzaktan gözlemliyor. Bu sevginin ve hüznün romanı olan İstanbul Kırmızısı, sanatçının sinema eğitimi için İtalya'ya gidişine kadarki İstanbul yaşantısından izler taşıyor. Mesafelerle ölçülebilen uzaklığın kişiyi bir şehre ait olmaktan alıkoyamayacağını, önemli olanın şehirde yaşamak değil, şehri yaşatmak olduğunu gösteriyor.

Filmleriyle tüm dünyada adından söz ettiren Ferzan Özpetek, romancılıkta da bir o kadar iddialı.

FERZAN ÖZPETEK

FERZAN ÖZPETEK, İstanbul’da, Kalamış’ta doğdu. 1976 yılından beri Roma’da yaşıyor. 1997’de senaryosunu yazıp yönettiği Hamam filmi Cannes Film Festivali’nde gösterildi ve büyük bir başarı elde etti. Harem Suare (1999) ve Cahil Periler’le (2001) Avrupa’nın en çok konuşulan yönetmenlerinden biri haline geldi. Karşı Pencere (2003), Kutsal Yürek (2005), Bir Ömür Yetmez (2007), Mükemmel Bir Gün (2008), Serseri Mayınlar (2010), Şahane Misafir (2012) filmleri, sanatçının bu başarısını perçinledi. 2011’de Aida ve 2012’de La Traviata operalarını yönetti. Filmleri dünyanın pek çok ülkesinde gösterilen ve birçok saygın ödül kazanan Özpetek için New York Modern Sanat Müzesi (MoMa) 2008 yılında bir retrospektif gösterim düzenledi.

İSTANBUL KIRMIZISI
Yazar: Ferzan Özpetek
Tür: Roman
Sayfa Sayısı: 144
Fiyat: 14 TL
Yayın Tarihi: Şubat 2014


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>