>

KÜLTÜR-SANAT

Festival, perdelerini kapatıyor!..

Yeşilçam’ın şarkılı filmlerine “perde arkasından” can veren, dönemin ünlü yıldızlarının söyler gibi yaptığı şarkıları seslendiren, sinemamızın gizli sesi, Belkıs Özener festivalin kapanış gecesinde sahneye çıkacak.
 
   
 
 
     
Festival, perdelerini “perdenin gerisindeki kadın”ın şarkılarıyla kapatıyor!..

Yıllarca sesiyle Yeşilçam’ın şarkılı filmlerine “perde arkasından” can veren, üç yüze yakın filmde dönemin ünlü yıldızlarının söyler gibi yaptığı şarkıları seslendiren, sinemamızın gizli sesi, “görünmeyen kadın sanatçısı” Belkıs Özener festivalin kapanış gecesinde sahneye çıkacak.

7. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali 16 Mayıs gecesi görkemli bir törenle sona eriyor. Festival boyunca yarışan filmlerden biri FIPRESCI Ödülü’ne uzanırken Bilge Olgaç Başarı Ödülleri de bu gecede sahiplerini bulacak.

Bu sene Prof. Dr. Seçil Büker ile birlikte ödülün bir diğer sahibi, Türk filmlerinin çoğunda film şarkılarını söylemiş “gizli yıldız” Belkıs Özener olacak. Türkan Şoray’dan Hülya Koçyiğit’e kadar pek çok oyuncuya sesini vermiş, yediden yetmişe herkesin belleğinde sesiyle ve film kareleriyle kalmış Belkıs Özener, yıllar sonra ilk kez sahnede olacak ve en güzel şarkılarını söyleyecek.

Bütün sinemaseverlerin davetli olduğu kapanış töreni 16 Mayıs 2004 Pazar günü Ankara Devlet Opera ve Balesi Salonu’nda saat 20:30’da gerçekleşecek.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>