>

KÜLTÜR-SANAT

Gecenin Tenhasında

Mehmet Bükülmez’in yönettiği ve Sidar Sinan Turan’ın oynadığı Gecenin Tenhasında, önümüzdeki aylarda vizyona çıkarılıyor.
 
   
 
 
     

Film, Beyoğlu’ndaki çok kültürlü yaşamın neden olduğu bunalım, kaos ve yaşam çıkmazının insanlar üzerinde yarattığı travmaları merkeze alan yarı deneysel bir film. Yönetmen, filmde anlatılan ve iç içe geçen hikâyelere gerçek hayatta tanık olduğunu, bu hayatlara sadece bir ayna tuttuğunu ve filmin minimalist bir yapım olduğunu dile getiriyor. Filmin İtalyan oyuncusu Silvia Santini, Beyoğlu’nda bir gece ortadan kaybolan kadın turisti canlandırıyor. Fim oyuncuları arasında Zeynep Pekin, Deniz Kaya, Zeynep Solman, Hafız Sengir, Maral Büyüksaraç ve Cengiz Toprak yer aloyor.

FİLM HAKKINDA

Beyoğlu’nda dört ay içinde kollektif bir yöntemle parça parça çekilen “Gecenin Tenhasında” isimli sinema filminin, kamera arkasında yaklaşık 30 kişi, kamera önünde ise İhsan Ustaoğlu, Hafız Sengir, Deniz Kaya gibi tiyatrocuların yanı sıra Kenan Şahin, Sidar Sinan Turan ve Nuri Kaymaz gibi ilk defa kamera karşısına geçen yaklaşık 40 oyuncu yer aldı. Beyoğlu’ndaki çok kültürlü yaşamın neden olduğu bunalım, kaos ve yaşam çıkmazının insanlar üzerinde yarattığı travmaları merkeze alan yarı deneysel bir film “Gecenin Tenhasında”.

Yönetmen Mehmet Bükülmez, filmde anlatılan ve iç içe geçen hikâyelere gerçek hayatta tanık olduğunu, bu hayatlara sadece bir ayna tuttuğunu ve filmin minimalist bir yapım olduğunu dile getiriyor. Filmin kadrosunda yer alan tek yabancı ise İtalyan oyuncu Silvia Santini. Bilgi Üniversitesi’nde Erasmus programıyla öğrenci olarak kısa bir dönem eğitim gören Silvia’yı yine filmin oyuncu kadrosunda yer alan Zeynep Pekin bulmuş. Silvia çekimlerden sonra eğitimine devam etmek için ülkesi İtalya’ya geri dönmüş. Silvia, Beyoğlu’nda bir gece ortadan kaybolan bir kadın turisti canlandırıyor. Proje şuan post prodüksiyon aşamasında, projenin aynı zamanda yapımcısı olan Mehmet Bükülmez, Sarai Siera’ın hayatını çekmediklerini, ama Silvia karakterinin ondan uyarladığını söylüyor. Ve filmin Haziran sonu gibi tamamlanacağını sonrasında ise yurtiçi ve yurtdışı birçok film festivaline göndereceklerini, filmin gösterimini ise sonbahar da düşündüklerini söylüyor. Filmin müziklerini ise birkaç yıldır Beyoğlu barlarında sahne alan müzisyen Ender Ersan hazırlıyor.Gösterim Tarihi: ?????
Dağıtım: ?????
Yapım: ?????
Senarist & Yönetmen & Yapımcı / Written & Directed & Produced By:
Mehmet Bükülmez
Kostüm / Costumes: Terzi Nuri
Makyaj / Make-Up: Melek Yiğci
Sanat Yönetmeni / Art Director: Bager Oğuz Oktay
Işık Şefi / Lighting: Emrah Becermen
Görüntü Yönetmeni / Director of Fhotography: Bora Balcı, Mert Levent, İbrahim Güler
Ses / Sound: Emrah Becermen, Sidar Sinan Turan
Oyuncu Seçimi / Casting Director: Cihan Şan
Yardımcı Yönetmen / Assistant Director: Mert Levent, Cengiz Toprak
Kurgu / Edited By: Ahmet Alan
Müzik / Music: Ender Ersan
Oyuncular: Hafız Sengir, Kenan Şahin, Silvia Santini, İhsan Ustaoğlu, Cengiz Toprak, Nuri Kaymaz, Maral Büyüksaraç, Zeynep Pekin, Deniz Kaya, Zeynep Solman, Sidar Sinan Turan, Ender Ersan, Tuna Nehir Akyüz, Sait Külen, Hakan Gügercinoğlu, Giyasettin Uçun, Cihan Bilen, Beritan Erdal Ayna, Mustafa Sayın, Metin Baci, Faruk Işık, Seyithan Acar, Konuk Oyuncu: Yılmaz Yalçın.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>