>

KÜLTÜR-SANAT

Göçmen’den koleksiyonluk bir çalışma “Koleksiyon”

Besteci ve Orkestra Şefi Musa Göçmen, müzik kariyerinin 4. albümünü piyasaya sürdü.
 
   
 
 
     

Besteci ve Orkestra Şefi Musa Göçmen, müzik kariyerinin 4. albümünü piyasaya sürdü. Göçmen geçen yıl açılış konserini gerçekleştirdiği Avrupa’nın en büyük rock festivali “Masters of Rock” ile tarihinde bu festivale ülkemizden davet edilen ilk ve tek sanatçımız olmuştu. Göçmen'in yeni albümü Koleksiyon ismini taşıyor. Albüm isminden de anlaşılacağı üzere daha önce yayınladığı ve beğeni ile karşılanan 3 albümünde yer verdiği eserlerinin bir araya getirilmesini kapsıyor. Tüm besteleri ve düzenlemeleri kendisinin olan albümde tamamı enstrümantal 33 parça yer almakta. Albüm dinleyicilerinden gelen yoğun istekler doğrultusunda gerçekleştiriliyor. GÖÇMEN’in yurtdışı konserlerini, bünyesinde Giorgia Fumanti, Andrea Bocelli gibi dünyaca ünlü isimleri de barındıran Kanadalı Sol Music gerçekleştiriyor. Göçmen konserlerinde Sol Music management destekli hayata geçirilmiş Gocso isimli orkestrası ile gerçekleştiriyor.

Göçmen bu sıralar hazırladığı “Senfonik Anadolu” projesi ile adından sıkça söz ettirecek. Türkülerimizin tüm dünya orkestraları tarafından seslendirilebilecek evrensel normlara taşıyacak bu çalışma aynı zamanda etkileşimli bir televizyon programı da olacak. Her bölümde yörelerimize ait 15 türkü senfonik orkestra ile seslendirilerek evrenselleştirilecek ve dinleyicilerden en beğendikleri orkestrasyonları seçmesi istenecek. Bu projenin idaası da açık “Türkülerimizi Çin’de bile seslendirilmesini sağlamak, orkestrada bir tek türk dahi olmasada…”

Göçmen’in “Koleksiyon” isimli bu çalışması, hem takipçilerinin hem de enstrümantal müzik sevenlerin koleksiyonunda yer alması gereken çarpıcı bir çalışma.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>