>

KÜLTÜR-SANAT

Gökcan Sanlıman: Yesterday

Türkiye’nin ilk İngilizce şarkılarından oluşan cover albümü bugün çıkıyor
 
   
 
 
     

Yaptığı besteler ve sahne performansları ile kendi dinleyici kitlesini oluşturan GÖKCAN SANLIMAN, beklenen ilk albümünü AVRUPA MÜZİK markasıyla yayınlıyor. Her biri klasikleşmiş yabancı şarkılardan oluşan “Yesterday”, Türkiye’de kaydedilmiş ilk yabancı cover albüm olma özelliğini taşıyor.

YENİ KLİBİ İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Cengiz Erdem ve Deniz Erdem’in prodüktörlüğünde hazırlanan çalışmanın müzik yönetmenliğini Selim Öztürk ve Burak Karataş üstlendi. 10 şarkıdan oluşan albüm adını, The Beatles grubuyla özdeşleşmiş “Yesterday” şarkısından aldı.

Dünya müziğine damgasını vuran şarkılar arasından özenle seçilerek hazırlanan repertuar ise şöyle; “The Sound Of Silence” (Paul Simon), “I Want To Break Free” (John Deacon), “Yesterday” (Jonh Lennon / Paul McCartney), “Hotel California” (Don Henley / Glenn Frey / Don Felder), “Boat On The River” (Shaw Tommy R), “Wonderful Life” (Colin Vearncombe), “Rain” (Jose Feliciano), “Goodbye My Love Good Bye” (Mario Panas / Klaus Munro), “Prison Song” (Graham Nash), “Wild World” (Cat Stevens).

“Yesterday”, Türkiye’de kaydedilen ilk yabancı cover albüm olmanın yanı sıra GÖKSEL, ŞEBNEM FERAH ve TEOMAN gibi Türkiye’nin önemli müzisyenleri bu albüme destek verdi. “Goodbye My Love” şarkısında Göksel, “I Want To Break Free” şarkısında Şebnem Ferah (vokal), Prison Song şarkısında Teoman düetleri ile GÖKCAN SANLIMAN’a eşlik ettiler.

Albümün ilk video klibi söz ve müziği Paul Simon’a ait olup Simon&Garfunkel yorumuyla efsaneleşen “The Sound Of Silence” adlı şarkıya Paris’te çekildi. Kemal Başbuğ yönetmenliğinde iki gün süren çekimler bir otel odasında başlayıp, Paris sokaklarında tamamlandı.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>