>

KÜLTÜR-SANAT

Yeni Yıl’ın İlk Haftası Vizyona Giren Filmler

Bu hafta da 3 yerli 2 yabancı film vizyona giriyor…
 
   
 
 
     

Patron Mutlu Son İstiyor
Yönetmen: Kıvanç Baruönü
Oyuncular: Tolga Çevik, Nusret Çetinel, Murat Başoğlu, Ersin Korkut
Tür: Komedi, Romantik (105 dk)
Vizyon Tarihi: 01.01.2014
Bir yapımcı, senaryo yazarından mutlu sonla biten bir romantik komedi filmi yazmasını ister. Senaryo yazarı, mutlu sonla bitmesi gereken bu senaryonun peşine düşer. Filmin oyuncu kadrosuda oldukça zengin, Tolga Çevik, Ezgi Mola, Murat Başoğlu, Erkan Can ve Ayşenur Yazıcı gibi ünlü isimler yer alıyor. Çekimleri Ürgüp'de yapılan film kabak tarlalarında kurulan bir sette çekilmiş .

Halam Geldi
Yönetmen: Emre Konuk, Erhan Kozan
Oyuncular: Dilek Çelebi, Burçin Terzioğlu, Mert Soyyer, Melis Kara
Tür: Drama
Vizyon Tarihi: 03.01.2014
Film, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde medeniyetlerin iç içe geçtiği, birden fazla kültürün bir arada yaşadığı köylerden biri olan Akıncılar’da yaşayan Diyarbakırlı ve henüz 13 yaşındaki üç genç kızın hazin öyküsünü anlatan film, “çocuk gelinler” gerçeğini beyazperdeye taşıyor. Çocuk gelinlerin uzaktan uzağa seyrettiğimiz dramını, akraba evliliğinden doğan engelli çocukların yaşamını çocukların gözünden anlatan film aynı zama...

Walter Mitty’nin Gizli Yaşamı
Yönetmen: Ben Stiller
Oyuncular: Sean Penn, Shirley MacLaine, Toshiko Onizawa , Patton Oswalt
Tür: Macera, Komedi, Drama (114 dk)
Vizyon Tarihi: 03.01.2014
Filmde, herkesin iyi hissetmesi için gereken potansiyelin içinde bir yerlerde gizlendiği anlatılıyor. Sıradan bir adam olan Walter, sessiz sakin hayatına devam ederken, komik ve şok eden gerçek üstü hayaller görmeye başlar. Bir gün kaderi öyle bir değişir ki, hayallerinin bile ötesinde bir maceralar zincirine adım atar.

Oldboy
Yönetmen: Spike Lee
Oyuncular: Michael Imperioli, Max Casella, Linda Emond, Lance Reddick
Tür: Aksiyon, Drama, Gizem (104 dk)
Vizyon Tarihi: 03.01.2014
Bir gece içkiliyken apansız kaçırılan ve tuhaf, hotel benzeri bir hapis içerisinde, O’nu esir alan kişinin kimliği ve gerekçesiyle ilgili en ufak bir iz olmadan, eziyetle dolu, bezdirici, yalnız ve 20 yıl sürecek bir mahpusluğa terk edilen, Joe Doucett’in akıl sır ermez deneyimi. Serbest bırakılan Joe, bu kâbustan bir saplantıyla çıkar: Cezasını organize eden kişiyi bulmak ve nedenini anlamak.

Kusursuzlar
Yönetmen: Ramin Matin
Oyuncular: Elif Taşçıoğlu, Esra Bezen Bilgin, İbrahim Selim, İpek Türktan
Tür: Drama (95 dk)
Vizyon Tarihi: 03.01.2014
Çeşme. Mayıs’ın son günleri. İstanbul’dan gelen iki kız kardeş, Lale ve Yasemin bir kaç ay önce vefat etmiş anneannelerinin yazlığında tek başlarına kalıyorlar. İki kardeş gün içinde, yarımadayı arabayla geziyor ve ıssız plâjlarda uzanıp tembellik yapıyorlar. İlk başta her şey çok güzel, hava berrak, deniz pırıl pırıl ve belde huzurlu. Ancak bu ilişkide tuhaf bir gerginlik var.
 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>