>

KÜLTÜR-SANAT

Grand Pera’da Festival Coşkusu Devam Ediyor

Festivalin başlangıcından itibaren yurt içi ve yurt dışından yüzlerde basın ve sanatseveri ağırlayan sergiler 23 Ekim’e kadar Grand Pera’nın tarihi dokusu Cercle d’Orient’te ücretsiz olarak gezilebiliyor.
 
   
 
 
     

19. yüzyıldan bu yana bir çekim merkezi ve alışveriş kültürünün sembolü olan Beyoğlu’nda, İstiklal Caddesi’nin kalbinde yer alan Grand Pera, “T.C. Turizm ve Kültür Bakanlığı tarafından düzenlenen Beyoğlu Kültür Yolu Festivali” kapsamında ziyaretçilerini ağırlamaya, Grand Pera’nın büyüleyici atmosferinde benzersiz sergi deneyimleri sunmaya devam ediyor.

Cercle d'Orient’in Ev Sahibi Olduğu Sergiler

Göz Göze Anlaşıyorum, Fırat Neziroğlu eserleri sergisi


Kendi ismini taşıyan özgün tekniği ile dokuma sanatına yeni nesil bir yorum getiren uluslararası dokuma sanatçısı Fırat Neziroğlu’nun dokuma tezgahlarında atıklar ile ürettiği karakter betimlemelerinin en gözde eserleri Grand Pera’da sergilenmeye devam ediyor. Serginin yanı sıra sanatçı yaratıcı atölye programları ile de izleyicisi de dokuma deneyimine ortak oluyor.

Discovery Karabakh, Yapay Zeka sanatçısı Şuşa Sergisi

Azerbaycan’ın ilk yapay zekâ sanatçısı Suşa’nın, dünyanın en iyisi arasında bulunan Karabağ kilimlerinden esinlenerek ürettiği dijital motiflerinin gerçek bir dokuma kilime dönüşmesiyle oluşan ‘Discovery Karabakh’ sergisi, Beyoğlu Kültür Yolu Festivali kapsamında Grand Pera’da izleyicilerle buluşuyor.

Fashion Film Festival İstanbul 2022, Grand Pera özel ödülü yarışma filmleri gösterimleri ve oylaması

Dünyanın dört bir yanındaki eserlerden oluşan bir seçkiyi sahip olan İstanbul'un ilk ve tek moda filmi festivali; Fashion Film Festival İstanbul’un “2022 Grand Pera özel ödülü” yarışma filmleri gösterimlerinin gerçekleştirildiği ve aynı zamanda izleyenlerin filmleri oylayabildiği interaktif bir sergi özelliği taşıyor.

“Escape Story” NFT koleksiyonu


Dijital sanat topluluğu Mösyö d’Art Community’nin tarihi eser kaçakçılığına dikkat çektiği sergisi “Escape Story” festivalde gezilebilecek sergiler arasında.

Gölge

Sergi açılışını Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan’ın gerçekleştirdiği KADEM’in destekleri ile Hilal Büşra Cebeci’nin kadın ve erkek eşitliğini, yüz temsilleri üzerinden sorgulayan metaforik bir okuma önerisi sunduğu video fotoğraf sergisi Gölge...


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>