>

KÜLTÜR-SANAT

Güzin Ve Zeynep Özyağcılar “Demir” İle Aynı Sahnede

Anne-Kız Anne-Kız rolünde!
 
   
 
 
     

Rona Munro’nun, dünyada en çok oynanan oyunu “Demir”de, anne-kız rolü ilk kez bir anne-kız tarafından oynanıyor! Güzin ve Zeynep Özyağcılar’ı anne-kız rolüyle bir araya getiren “Demir”, 15 Şubat 2016, Pazartesi akşamı Profilo Kültür Merkezi’nde perdelerini açıyor.

Zeynep Özyağcılar’ın kurduğu Tiyatro Martı tarafından sahneye konan “Demir”de, gerçek hayatta anne-kız olan usta oyuncu Güzin Özyağcılar ile Zeynep Özyağcılar birlikte rol alıyor. İskoçyalı tiyatro, radyo, sinema ve dizi yazarı Rona Munro’nun kaleme aldığı “Demir”; alışık olunmayan bir anne-kız hikayesini anlatıyor. Serkan Üstüner yönetmenliğinde sahneye konan oyunda Güzin Özyağcılar, Zeynep Özyağcılar, Gözde Çetiner ve Burak Tanay aynı sahneyi paylaşıyor.

Feminist yazar olarak bilinen Rona Munro, “Demir” oyununda; izleyenleri kadının savruluşuna, sistemdeki yeri ve pek bilinmeyen yönleriyle kadın dünyasına tanık ediyor. Oyun, 15 yıl önce kocasını öldüren ve müebbet hapse mahkûm olmuş bir kadınla, annesi hapse düştüğünde 11 yaşında olan, geçmişi bu travmayla silinen kızının ilk defa bir araya gelme hikayesini anlatıyor. Hapishanenin görüşme odasında ilk anda birbirlerini tanıyamayan anne-kız, konuşmaya başladıktan sonra geçmişi, aslında kendilerini, kendi özlerini ve özlemlerini ararlar...

Yönetmen yardımcılığını ve dramaturgluğunu Hande Ören’in üstlendiği “Demir”in, dekor tasarımı Cihan Asar’a, müzikleri ise Selimcan Yalçın’a ait.

Prömiyerini, 15 Şubat 2016, Pazartesi akşamı saat 20:30’da Profilo Kültür Merkezi’nde gerçekleştirecek olan “Demir” oyununa ait biletler; Biletix’ten ve Profilo Kültür Merkezi gişesinden temin edilebilir.


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>