>

KÜLTÜR-SANAT

Halam Geldi Filminin İlk Çığlığı

Halam Geldi Ekibinden Çocuk Gelin Eylemi...
 
   
 
 
     

Yapımcılığını Sami Dündar’ın, yönetmenliğini Erhan Kozan’ın yaptığı, gazeteci Evrim Kanpolat’ın tanık olduğu gerçek bir olaydan yola çıkarak yazdığı senaryosu Halam Geldi filminin özel gösterimi gerçekleştirildi.

Türkiye’nin en büyük problemlerinden birini, çocuk yaşta gelin olan kızların acı dramını ve akraba evliliklerini ele alan “Halam Geldi”nin özel gösterimine, filmin oyuncuları tarafından yapılan “Çocuk Gelinlere Hayır” Eylemi damgasini vurdu. Basının, filmin oyuncularının ve özel davetlilerin katıldığı gösterim için hazırlanan dövizler ve pankartlar ise gelenleri bir hayli şaşırttı.

Gösterimin sonunda filmin yapımcısı Sami Dündar teşekkür konuşması yaptı ve sahneye filmin çocuk oyuncularını davet etti. Çocuk oyunculardan Miray Akay ve Melisa Cezayir, üzerlerinde gelinlikler ile sahneye geldiler. Çocukların giymiş oldukları gelinlikleri parçalaması ve altından çıkan okul uniformalari ile birlikte yaptıkları "Çocuk Gelinlere Hayır" söylemleri bütün salonda yankılandı. Katılımcılar da ellerinde, kendileri icin özel olarak hazırlanan üzerlerinde "Çocuk Gelinlere Hayır! Onlara Evlilik Değil Evcilik Yakışır! Elini Çek Kızıma Dokunma! Çocuk Gelinler Töre Değil Cinayet!" gibi söylemler bulunan dövizler ile eyleme destek verdi. Alkışlar eşliğinde son bulan eylem “Halam Geldi” filminin ilk çığlığı oldu.

Film gösteriminin sonunda, Fuat, Ozbi ve Rojda’nın seslendirdiği “Elini Çek Kızıma Dokunma” klibi ilk kez yayınlandı. Büyük beğeni toplayan şarkının klibinin önümüzdeki günlerde televizyonlarda da gösterilmeye başlayacağı belirtildi. Aynı zamanda Kıbrıs Barış Harekatı’nın 40. yılına denk gelen ve Kıbrıs Rum Kesimi tarafı ile yaşanan sınır meselesini de en insani yanıyla işleyen “Halam Geldi” 03 Ocak 2014'te vizyonda olacak.

Elini Çek Kızıma Dokunma Klibi youtube http://youtu.be/k4fLR5xnxKk linkinden izlenebilir...

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>