>

GÜZELLİK

P&G Beauty 2010 Sonbahar / Kış Trendlerini Açıkladı

Makyajda cesaret saçlarda sadelik zamanı…
 
   
 
 
     

2010 Sonbahar/Kış trendleri, P&G Beauty’nin her sezon moda akımlarını belirleyerek hazırladığı Trend Report’ta yer alıyor. P&G Beauty’nin Trend raporuna göre 2010 Sonbahar/ Kış sezonunda; sade, yalın ve mimari stillerden; özenli, fantastik ve dekoratif stillere kadar değişen yaklaşımlar kadar her iki yaklaşımın arasında yer alan pek çok trend yer alıyor. 2010 Sonbahar/Kış sezonu; sade bir şıklığa odaklanan mükemmel kış giyimine tanık olurken aynı zamanda güçlü kadının ortaya çıkışına da sahne oluyor. Yeni sezonda; göçebe maceralarından, lüks hippisine, çok kültürlü karışımdan, özgür ruhlu şövalyelere kadar değişen bir yelpazede, herkes için bir şeyler bulunuyor.

MAKYAJSIZMIŞ GİBİ AMA MAKYAJLI…

Bu sezon makyajda “Makyaksızmış gibi” bir görünüm elde etmek önemli. Bu gerçek anlamda zıtlıkların yaşandığı bir sezon” diyen ve “Makyaj ya var ya da sanki makyajsızmış gibi bir görünüm var” diyen Max Factor Makyaj Uzmanı Pat McGrath, 2009 Sonbahar/ 2010 Kış defileleri için 6 trend tasarladı; ‘Zarif Mükemmellik’, ‘Açık Hava Tazeliği’, ‘Vitrin Mankeni Güzelliği’, ‘Monoton Gözler’, ‘Kaş Şekillendirme’ ve ‘Belirsiz Dudak-Belirgin Dudaklar’….

Zarif Mükemmellik

Mükemmel bir baz, makyajsızmış gibi görünüm için önemli… Mükemmel biçimde aydınlatılan temiz, minimal, güzel ve doğal ciltler, gözler önüne seriliyor. İnci gibi aydınlık ve ışıldayan bir cilt ortaya çıkıyor.

Max Factor Makyaj Uzmanı Pat McGrath, modern teknolojik fondötenlerin, bu görünümü elde etmek için şart olduğunu vurguluyor ve “Kapatıcılar ile pudranın birlikte kullanımının bu görünümün elde edilmesi için kesinlikle gerekli olduğunu belirtiyor.

Açık Hava Tazeliği

Pembemsi, bordomsu, turuncumsu renkler ve bunların karışımı dahil olmak üzere çeşitli allık renklerinin kullanılması ile elde edilen tazelenmiş yüzler için Max Factor Makyaj Uzmanı Pat McGrath, “Soğuk ortamdan yeni gelmiş görünüm” diyor ve bu görünümü elde etmek için yanaklara açık pembe bir allığı, hafifçe uyguluyor.

Vitrin Mankeni Güzelliği

Tüm kadınların birbiriyle aynı göründüğü standart güzellik anlayışını ortaya çıkaran bu trend için Max Factor Makyaj Uzmanı Pat McGrath, kızların her birinin dış görünümünü standartlaştırmak için nötr tonlar kullanarak yüz karakteristiğinin fazlasıyla vurgulandığı vitrin mankeni benzeri cildi yaratılıyor diyor.

Monoton Gözler

Daha az sert algılanan bir görünüm elde etmek için bej, mantar rengi, grimsi kahverengi, kahverengi ve gri renklerden oluşan bir palet kullanan Max Factor Makyaj Uzmanı Pat McGrath “Bu sezon daha yumuşak, dumanlı gözler görüyoruz” diyor. Şık ve sade görünüm elde etmek için göz kapağı, göz ve alt kirpik çizgilerinin altında yumuşak bir mantar rengi, göz kapağının iç kısmında az miktarda göz kalemi ve sadece üst kirpiklerde maskara kullanılıyor.

Kaş Şekillendirme

Güçlü kadına dair yeni bir güzellik idealinin ortaya çıktığı bu sezonda, kaşlar ve kaşların detaylandırılması gerçek anlamda odaklanılan bir konu haline geliyor. “Boyanmış kaşlar, tek kaş, mükemmel kaşlar ve erkeksi kaşlar… Max Factor Makyaj Uzmanı Pat McGrath, “Bunların tümü bu sezon gerçek birer tema oldu” diyor. Siyah ve kahverengi sıvı kalemler kullanılarak kaşlar tek tek çiziliyor. Bazı modellerin kaş rengi açılıp; mavi, yeşil, turuncu, pembe ve şeftali rengine boyanıyor.

BELİRSİZ DUDAK- BELİRGİN DUDAK

Belirsiz dudaklar

Varlığı ile yokluğu ayırt edilemeyen çıplak dudaklar yaratılıyor ve Max Factor Makyaj Uzmanı Pat McGrath bu görünümü elde etmek için parlatıcı değil dudak koruyucu kullanıyor. Pat, pek çok şovda, mükemmel ve gerçek nihai görünümü elde etmek için şeffaf dudak koruyucu kullandıklarını belirtiyor.

Belirgin dudaklar

2010 Sonbahar/ Kış sezonunda dudak renk paleti, koyu renkli meyvelerden oluşan bir sepeti andırıyor. Renklerin, dudakların ortasından dışarıya doğru yavaşça aktığı derin ve koyu erik rengi uygulanıyor. Dudaklara, şarap kırmızısı uygulanarak, kurutuluyor ve daha sonra yeniden sürüldükten sonra mükemmel mat kadife etkisi yaratılıyor. Ya da erik rengi şeffaf bir ruj uygulandıktan sonra rengin yumuşatılması için kağıt mendil uygulanıyor. Göz alıcı kırmızı parlak dudaklar, solgun cildin üzerinde belirgin bir ifade yaratıyor.

BU SEZON SAÇLAR DOĞALLIĞI YAŞIYOR

Geçtiğimiz sezon moda olan modern ve saçlarda iddialı ifadeler, bu sezon daha mütevazı ve daha sessiz. Daha doğal saç modellerine tanık olacağımız 2010 Sonbahar/ Kış sezonu için Pantene Global Saç Güzellik Elçisi Sam McKnight, “Bu sezon geçen sezon yaptıklarımızın tam tersi” diyor ve belirlediği 4 trendi şöyle açıklıyor; “Küt Görünümlü Saçlar, “Maskülen/Feminen”, “Gece Yarısı Sahnesi” ve “Doğa Tanrıçası”…

Küt Görünümlü Saçlar

Saçın, başın tepesinde olmadan toplandığı saç modeli ile uzun saçlar için kesim gerektirmeyen bir görünüm elde ediliyor. Rahat şekillendirilmiş görünümüne rağmen elde edilen bu saç modeli, köklere biraz hacim veren mükemmel bir fön uygulaması gerektiriyor. Saça önce fön çekilip daha sonra arkaya doğru taranıyor ve saçın uzun kısımları toka ile tutturularak daha arkaya taranmış küt saç görünümü elde ediliyor.

Maskülen/Feminen

Saçların, saç köklerine yakın şekillendirildiği ve önden bakıldığında kısa erkek saç stillerine benzediği modellerle kendini gösteriyor. Önden kısa maskülen saç ve arkadan da feminen romantik saç kombinasyonunu elde etmek için saç, üst ve alt iki kesit olarak örülüyor, yanda aşağıdan tarıyor ve sonra örgüler başın arka tarafına sarılıyor ve sabitlemek için toka ile tutturuluyor. Ya da saç çizgisinden başlayarak saç arkaya doğru çekiliyor, saç köpüğü ve serum kullanılarak başa yapıştırılıyor ve uzun kısımlar hareketli bırakılıyor.

Gece Yarısı Sahnesi

Saçın rengi ne olursa olsun bu sezon ışıltılı saçlar ön planda… Saç, rengi ne olursa olsun fark ediliyor. Yukarıya doğru kıvrılarak toplanmış modeller, süper model stillerini çağrıştırıyor. Geriye doğru şekillendirilmiş, ensede bağlanmış, geniş siyah saç bantları ile süslenmiş saçlar ile çok gösterişli ve şık bir görünüme dair cesur bir görünüm sağlanıyor.

Doğa Tanrıçası

Uzun, son derece zarif, düz saçların mükemmelliği bu sezonun modern feminenliğinde en güçlü ifadelerden biri.... Saten dokusuna sahip, dümdüz saçlar ve ışıltılı saçlar, podyumda serin bir rüzgar estirerek modern tanrıçaların da eğlenebileceklerini ispatlıyor.

P&G Beauty 2010 Sonbahar/ Kış trendleriyle kendinizi yeniden keşfedeceksiniz.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>