>

KÜLTÜR-SANAT

Harbiye’de BURAY Fırtınası

BURAY, çevre hassasiyetli konser ve sahnede iklim krizine dikkatleri çekti…
 
   
 
 
     

Besteleri ve şarkılarıyla pop müziğin son dönemde yıldızı en çok parlayan isimleri arasında yer alan başarılı sanatçı Buray, Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu BtcTurk PRO sahnesinde İstanbullularla buluştu. Kerki Solfej’in Yaz Konserleri kapsamında sahneye çıkan sanatçı, uzun bir aradan sonra çıktığı Harbiye Açıkhava Sahnesi'nde eşine az rastlanır bir konsere imza attı.

UMUTLARI VE AĞAÇLARI HEP BİRLİKTE YEŞERTECEĞİZ...


Biletleri günler öncesinden tükenen konserine ''Aşk Bitsin'' ile start veren Buray, sevilen şarkılarını hayranlarıyla birlikte seslendirdi. İlk şarkısının ardından seyircilere hitap eden ve zor günlerden geçtiğimizi söyleyen başarılı sanatçı, Türk insanının birlik beraberliğini bozmadan canla başla birbirine yardım ettiğini vurgulayıp: “Hep birlikte umutları da ağaçları da yeşerteceğiz.” dedi.

ÇOCUKLARA DOĞA SEVGİSİNİ ÖĞRETMELİYİZ...


Performansının ikinci bölümüne Tema Vakfı'nın ‘Farkındamıyız’ videosuyla iklim krizi ve küresel ısınmaya dikkat çekerek başlayan Buray: “Hepimizin günlük yaşamında yapacağı su, enerji tasarrufu, geri dönüşüm alışkanlığı gibi ufak tedbirlerle doğaya ve dünyaya katkıda bulunmak mümkün. Fakat bizim yapabileceğimiz en önemli şey çocuklarımıza yeşil, doğa, insan ve hayvan sevgisini öğretmek. Geleceğimiz olan çocuklarla bu şekilde yarınlarımızı kurtarabiliriz. Ben de bir Tema gönüllüsü olarak bu konuya özellikle dikkat çekmek istiyorum.” dedi.

Konsere Çiğdem Karavit'in tasarladığı ve üzerinde gezdiği ülkelerin haritasının yer aldığı kostümle çıkan Buray, sahne kıyafetleriyle de göz doldurdu. Arem Özgüç ve Arman Aydın’ın dj performansıyla renk kattığı muhteşem konserin son bölümünde Coşkun Karademir, Feride Hilal Akın ve Köksal da başarılı sanatçıyla seyirlik düetlere imza attılar.

Gecenin finalinde yoğun istek üzerine yeniden sahneye geri dönen Buray, 'Alaz Alaz' ve 'Aşk Mı Lazım' şarkılarıyla bis yaparak alkışlar eşliğinde konserini noktaladı.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>