>

KÜLTÜR-SANAT

İclal Aydın “Emanetçi” ile Turnede

İclal Aydın, kendi hayatından kesitleri kimi zaman eğlenceli kimi zaman hüzünlü bir dille anlattığı tek kişilik oyunu FunOrg organizasyonu ile turneye çıkıyor.
 
   
 
 
     

Geçtiğimiz haftalarda BKM’de sahnelenen ve finalinde ayakta alkışlanan oyun, şimdi Türkiye’nin çeşitli sahnelerinde seyirciyle buluşacak.

İclal Aydın oyunuyla ilgili şöyle diyor:

- 9 evlat, 29 torun 38 torun çocuğu bıraktı ardında dedem... 100 yaşını geçmişti öldüğü zaman... Ezidiler... Osmanlı İmparatorluğu... Ermeniler ve Türkler.... Hamidiye alayları ve korucular... Yüzyılın bütün savaşları... Bütün isyanları... Türkiye Cumhuriyeti’nin bütün hükümetleri, bütün darbeleri, kurulup kapatılmış bütün partileri... Elektiriğin, radyonun, telefonun ve televizyonun dünyasını değiştirdiği günleri... Dijital santralleri, duble yolları ve uyduları... Tek eşinin, çocuklarının, torunlarının ölümünü.... Yüz yıllık yolculuğunda hepsini gördü de bir “sulh” yetişmedi son nefesine... Bir de tapular... Elazığ’dan Ankara’ya, Ankara’dan Berlin’e, Berlin’den İstanbul’a uzanan hikayemizi düşündüm çoluk çocuk mezarlıktan dönerken... Arkama dönüp bir baktım da.. Biz Türkiyeyiz dedim.. Biz bu toprağız... “Sicilya’dan NewYork’a bir serüven” desem daha mı evrensel olurdu hikayemiz?”
İCLAL AYDIN TURNE PROGRAMI:

23 Kasım Çarşamba Bakırköy Yunus Emre Kultür Merkezi
25 Kasım Cuma Ordu Kültür Merkezi
26 Kasım Cumartesi İstanbul BKM
27 Kasım Pazar Kadıköy Halk Eğitim Merkezi
29 Kasım Salı İzmir Konak AKM
4 Aralık Pazar Bursa Tayyere Kültür Merkezi
10 Aralık Cumartesi Ankara Anatolia Sahnesi
12 Aralık Pazartesi Kocaeli Süleyman Demirel Kültür Merkezi
13 Aralık Salı Sakarya Afa Kultür Merkezi
23 Aralık Cuma İstanbul Kozzy AVM

Biletler biletix ve mekan gişelerinde. Ayrıntılı bilgi için Tel: 212 283 50 20


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>