>

AŞK - CİNSELLİK

Her Genç Kızın Kabusu

İlk gece korkusuyla gelen deneyim ilerideki cinsel hayatınızı zehir ediyor. İşte çiftlere ilk gece için öneriler...
 
   
 
 
     

KADINDAN KAYNAKLANMASI

O güne kadar hiç ilişkide bulunmamış genç kız, ilk ilişkide canının acıyacağı ve bir kanama olacağı korkusuyla ilişkiye girer. Bu kaygı ve korku nedeniyle de kendisini kasmaya ve ilişkiye izin vermemeye başlar. Bu duruma vaginismus denir ve tıpkı erkekte olduğu gibi kadında da aynı mantıkla kısır döngüye kadar gidebilir. Eşinin böyle bir durumuyla karşı karşıya gelen erkek de bir süre sonra psikolojik etkiyle sertleşme sorunu veya cinsellikten uzak durma eğilimi başlar ve hem kadının hem de erkeğin tedavi edilmesi gereken bir sürece sebep olur.

KIZLIK ZARININ YIRTILMASI ABARTILDIĞI GİBİ ACI VEREN BİR OLAY DEĞİLDİR!

İlk ilişki sırasında kadın belki bir iğne batması ve ya sinek ısırığı tarzında bir acı duyabilir veya duymayabilir ve az miktarda pembemsi bir kanaması olabilir,daha sonra ise daha evvel bilmediği bir dolgunluk duyacak zaman ilerledikçe ve güven arttıkça bu dolgunluk hissi zevke dönüşecektir. İlişkinin ilk ayında her ilişkide belki başlangıçta çok hafif bir sızlama veya rahatsızlık duyulacak ama bu kısa sürede kaybolacaktır. Cinsel hayatınızı daha kolaylaştırmak ve dolgunluk hissine alışabilmek için ilk hafta belirli aralıklarla beş - on dakika vajinanıza bir tampon koyabilirsiniz. Bu hem kızlık zarındaki hem de vajina deki genişlemeye alışmanızı sağlayacak, rahatsızlık duymanızı engelleyecektir.

İLK İLİŞKİDE MUTLAKA KANAMA OLUR MU?

İlk cinsel ilişkide kanamanın olmaması, kültürümüzde ve diğer bazı kültürlerde kadının bakire olmadığının bir kanıtı olarak kabul edilmektedir. Bu çok büyük bir yanlıştır, zira her kadının anatomik yapısı birbirinden farklıdır. Kızlık zarı bazı kadınlarda o kadar esnektir ki, penis içeriye girdiğinde özelliklede vajina giriş bölgesi yeterince ıslanmış ve kayganlaşmışsa kızlık zarı yırtılmadan kalır. Bu durumda 100 kızdan birinde rastlanabilir. Bazı kadınlarda da kızlık zarının damarlanması zayıf olduğundan zar yırtılmasına rağmen kanama gerçekleşmeyebilir.

ÇİFTLERE İLK GECE İÇİN NELER ÖNERİLİR?

Bu olayı kafalarında fazla büyütmemeliler ve ilişkinin mutlaka ilk gece gerçekleşmek zorunda olmadığını idrak etmeliler. Düğün ve evlilik telaşı ile cinsel ilişki isteğinin azalabileceğini ve bu nedenle korkuların daha fazla ön plana çıkabileceğinin farkında olmaları ve belirli bir süre içinde ilişki olmaz ise, hiç çekinmeden uzman bir doktora başvurmaları önerilir.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>