>

KÜLTÜR-SANAT

L’oréal “Genç Bilim Kadınlarına Destek" bursları...

Türkiye Bilimler Akademisi tarafından desteklenen L’oréal Türkiye “Genç Bilim Kadınlarına Destek Bursları” 2006 başvuruları başladı...
 
   
 
 
     
L’ORÉAL-UNESCO ortaklığında uluslararası “For Women In Science” programının bir uzantısı olan ulusal “Genç Bilim Kadınlarına Destek Bursları” programı 2006 yılından itibaren Türkiye’nin en saygın bilim kurumu TÜRKİYE BİLİMLER AKADEMİSİ’nin desteği ile yürütülecektir.

L’ORÉAL TÜRKİYE “ Genç Bilim Kadınlarına Destek Bursları” programı çerçevesinde, Malzeme Bilimleri, Yoğun Madde Fiziği ve İstatistiksel Fizik, ve Yasam Bilimleri alanlarinda yapılacak başvurular arasından bilimsel yenilik ve bilime yapacakları katkı ölçüt alınarak seçilecek her iki alanda ki üçer projenin sahibi alti genç araştırmacı kadının her biri $10 000 değerinde birer yıllık burs ile destekleneceklerdir.

2005 yılında, Yaşam bilimi alanında araştırma yapan üç ve Malzeme Bilimi, Yoğun Madde Fiziği ve İstatistiksel Fizik alanında araştırma yapan üç genç bilim kadınının her birine $7 000 değerinde olan burs miktari 2006 yılında $10 000 degerine yükseltilerek L’ORÉAL TÜRKİYE’nin bilime ve kandinlara verdigi önem bir kez daha kanitlanmistir.

Başvurular 31 Ekim 2005 tarihinde sona erecektir. Program hakkında geniş bilgi, başvuru koşulları ve formu www.lorealbilimkadinlari.com sitesinde yayınlanmakta...

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>