>

SAĞLIKLI YAŞAM

Solaryumu Tercih Edenler Dikkat

Solaryumun güneşten farkı nedir? Solaryuma girmeden önce ne yapmalıyız? Solaryumdan sonra nelere dikkat edilmeli?
 
   
 
 
     

Pek çok kişi bronz bir tenin kişiyi daha güzel, canlı gösterdiği fikrinde birleşmektedir. Bu doğrudur ancak solaryuma girerken dikkat edilmesi gereken bazı kurallar vardır. Her şeyden önce giriş süreleri ve seans adedi çok önemlidir.

İlk seansta 8-10 dakika yeterlidir ve 5er dakika arttırarak maksimum 20 dakika kalınmalıdır. Fakat ne yazık ki günümüzde ne solaryum merkezleri ne de müşteriler bu konuda gereken önemi göstermemektedirler.

DİKKATE ALMANIZ GEREKENLER

• Bir hafta içinde 3 kereden fazla girmeyiniz.

• Aynı gün içinde 2 kez girmeyiniz.

• Mutlaka makyajınızı temizleyiniz.

• Lensle solaryuma girmeyin.

Bunlara dikkat edildiği ve makul sürelerde girildiği taktirde solaryum cildinize sağlıklı bir bronzluk sağlamakla kalmaz aynı zamanda D vitamini sentezi yaptığı için kemiklerinizin güçlenmesini,eğer varsa bel, sırt ve boyun ağrılarınızın azalmasını sağlar.

SOLARYUMUN GÜNEŞTEN FARKI NEDİR?

En önemli fark solaryum cihazları filtreli olduğu için, güneş gibi ozon tabakası delindiği için kansorejen etkisi olan ışınlar cilde temas etmez.

SOLARYUMA GİRMEDEN ÖNCE NE YAPMALIYIZ?

Makyaj ve cilt üzerindeki deodorant, parfüm ve benzeri şeyler iyice temizlenmeli ve ayrıca gözlerde lens varsa çıkartılmalıdır.

SOLARYUMDAN SONRA NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

Bol bol su içilmeli, yüz ve vücut için nemlendirici kullanmalı. Hem böylece çok daha kalıcı bir bronzluk ortaya çıkar. Hemen ardından makyaj, parfüm ve benzeri kullanılmamalı.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>