>

KÜLTÜR-SANAT

Gipsy Kings Efsanesi İstanbul`da!...

Gipsy Kings efsanesi sürüyor, Çingene Krallar yeni şarkılarıyla 3 konser için Türkiye’ye geliyor…
 
   
 
 
     

“DÜNYANIN EN MEŞHUR ÇİNGENELERİ” 16 EYLÜL’DE İSTANBUL’DA

İsimlerini İspanyolca “kral” anlamına gelen “Reyes” soyadından alan ünlü Gipsy Kings Grubu, 6 yıl aradan sonra ilk kez tüm ailenin katılımıyla ülkemizde 3 konser verecek.

14 Eylül İzmir Kültür Park, 15 Eylül Antalya Konyaaltı ve 16 Eylül İstanbul Maçka Küçükçiftlik Park’ta düzenlenecek konserlerin biletleri Biletix’den satışa sunuldu.

BABALAR VE OĞULLAR, TÜM AİLE SAHNEDE OLACAK.


Claude Martinez tarafından keşfedilip Bamboleo albümünü yaptıkları 1987 yılında patlama yapan grup, bugün büyük oğul Paul Reyes ve 4 kardeşi tarafından aynı coşkuyla yaşatılıyor.

Türkiye konserlerinde bu kez gruba ailenin yeni nesil üyeleri olan oğulları da eşlik edecek. 11 kişiden oluşan grup, yeni şarkılarının yanı sıra repertuarında hemen herkesin bildiği Bamboleo, Volare, Baila Me, Un Amor, My Way, Bem Bem Maria gibi k klasikleşmiş şarkılara da yer verecek. Grup üyeleri, Türkiye konserlerinde hiç kimsenin oturmadan devamlı dans edeceği duygu ve ritim dolu coşkulu bir konser vaat ediyor

TÜRKİYE’DEKİ ÇİNGENE AÇILIMINA DESTEK VERECEKLER.

Türkiye konserlerini organize eden Kıvanç Öner, grubun konser öncesi hazırlıklarını büyük bir heyecanla sürdürdüğünü belirtiyor. Ülkemizdeki Roman açılımı için grubun görüşlerini “Çingeneler kültürlerini yaşadıkları ülkenin kültürlerine adapte ederler. Müzikleri de yine o kültüre göre şekillenir. Ama sonuç olarak aynı ruh ve aynı coşkuyu yaşatırlar” diyerek özetliyor.

KONSERİN MİSAFİR SANATÇILARI YAŞAR VE SERKAN ÇAĞRI OLACAK.

Türkiye konserlerine misafir sanatçı olarak sevilen sanatçı Yaşar ve Klarnet Ustası Serkan Çağrı’yı da davet eden Gipsy Kings’in bu sanatçılarla birlikte sürpriz bir show yapması bekleniyor.

“MÜZİK ÇİNGENELERİN HAZİNESİDİR”

“Müzik Çingenelerin hazinesidir” diyen Gipsy Kings, yıllarca stadyumları dolduran, Beyaz Saray’da konser verdiren, en önemli televizyon programlarına çıkıp, dünya çapında milyonlarca albüm sattıran bu hazineyi bugün de sürdürüyor. Bilindiği gibi Gipsy Kings, Frank Sinatra’nın My Way’ini, Eagles’ın Hotel California’sını, Domenico Modugno’nun Volare’sini yorumlamış ve tüm dünya bu versiyonları esas kabul etmişti. Nilüfer’in söylediği bir Onno Tunç bestesi olan “Yine Yeni Yeniden” şarkısının haklarını alıp “No Vivire’ye” dönüştüren ve Love and Liberte albümlerine koyan grup, şarkıya dünya çapında bir ün sağlamıştı. Yurdumuzda çok sevilen Tarkan’ın söylediği ‘Asla Vazgeçemem’ isimli parça da aslında ‘No Volvere’ isimli bir Gipsy Kings şarkısıydı. (Este Mundo albümünde). Gipsy Kings hayranları ve flamenko tutkunları, işte bu küçük bir Güney Fransa kasabasında Chaplin’i ağlatan Picasso’yu güldüren, Bardot’yu dans ettiren ve ardından bir anda dünya yıldızı olan, Provence Gitan denilen Çingene Bölgesinde yerleşmiş Reyes ailesinin yaşam öyküsüne bu kez sahnede tanık olacak.

Web: www.kingsinistanbul.com

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>