>

KÜLTÜR-SANAT

4 dev isimden dün ve bugün

Türk Sanat Müziğinin dört dev ismini buluşturan bu yeni albüm size veya sevdiklerinize yılbaşı hediyeniz olabilir.
 
   
 
 
     
Dünden bugüne, bugünden yarına o bambaşka şarkılar…
Türk Sanat Müziğinin dört ‘dev’ isminden, hem ‘dün’ü, hem de ‘bugün’ü daha iyi anlamamızı sağlayacak, farklı ‘ses’ veren, farklı şeyler anlatan şarkılar.

Müzeyyen Senar-Odeon Yılları;
ODEON Arşivinde 100’e yakın eseri içinden, 19 parçanın seçildiği “Odeon Yılları”nda, “Rüzgar Kırdı Dalımı”, “Seni, Sesini, Gözlerinin Rengini”, “Farfara” gibi parçaların yanı sıra, klasik şarkı ve türkülerin de yer aldığı, dinlemeye doyulmayacak bir albüm.

Zeki Müren-Güneşin Oğlu;
1976 yılında yayınlanmış “Güneşin Oğlu” albümünün tıpkı basımı. “Bir Gün Karşılaşırsak”, “Gönül Penceresinden Ansızın Bakıp Geçtin” gibi şarkıların yanı sıra, “Firkatin Aldı Bütün Neşve-ü Tabım Bu Gece” gibi klasik eserlerin de bulunduğu muhteşem bir albüm.
Mustafa Sağyaşar;
Türk Sanat Müziğine büyük emekler vermiş değerli sanatçının muhteşem yorumuyla, “Dertliyim, Ruhuma Hicranımı Sardım da Yine”, “Bir İhtimal Daha Var” ve “Karam” gibi parçaların yer aldığı eşsiz bir albüm.

Yaşar Özel;
Üstad yorumcunun büyülü sesinden, “Hani Yosun Rengi Gözlerin Olacaktı Senin”, “Dertleri Zevk Edindim”, “Gülünce Gözlerinin İçi Gülüyor” ve daha pek çok parçayı dinleme imkanı veren büyülü bir albüm.

O her şeyin çok başka, bambaşka olduğu günlerden kalan şarkıları bugün dinlemek bambaşka bir hayat tecrübesi… Şarkıları hayatınıza ilave etmek, ya da bizzat bu şarkıların içine sızmak için iyi bir fırsat bu paket; ‘dün’ün şarkılarını, ‘yarına’ bırakmak için de.


Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>