>

KÜLTÜR-SANAT

İftarlık Gazoz Adana İzliyicisiyle Buluştu!

Yüksel Aksu “Uğurlu şehir Adana şimdi de Oscar yolunu açacak”
 
   
 
 
     

Sinema yolculuğuna, ilk gösterimi Adana’da yapılan Dondurmam Gaymak filmiyle başlayan ve vizyona girdiği yıl en yüksek gişe başarısının yanında ulusal ve uluslararası pek çok ödül kazanan Yüksel Aksu, “uğurlu şehrim” dediği Adana’da bu kez İFTARLIK GAZOZ’la izleyiciyle buluştu.

Filmi izlemeye gelenler arasında Adana denince ilk akla gelen isim olan Yılmaz Güney’in kardeşi Yaşar Pütün ile Uluslararası Adana Film Festivali Direktörü Candan Yaygın da vardı.

İFTARLIK GAZOZ ekibi Anadolu’da özel gösterimlerle halkla buluşmaya devam ediyor. Yönetmen Yüksel Aksu, Yapımcı Elif Dağdeviren, filmin başrol oyuncusu Berat Efe Parlar, annesi rolünü oynayan Ümmü Putgül ve babası rolündeki Okan Avcı, Adana M1 AVM cinemaximum salonunda film gösterimi ardından izleyicilerden gelen soruları yanıtladı.

İFTARLIK GAZOZ’u izlemeye gelenler arasında ülkemizin en önemli sinemacılarından Yılmaz Güney’in kardeşi Yaşar Pütün ve Uluslararası Adana Film Festivali Direktörü Candan Yaygın da vardı. Uluslararası Antalya Film Festivali Direktörü de olan İFTARLIK GAZOZ’un yapımcısı Elif Dağdeviren ve Candan Yaygın gösterimin ardından yana geldi ve iki direktör birliktelik pozu verdiler.

Yüksel Aksu: “Sırada Oscar var”

Yönetmen Yüksel Aksu, on yıl önce Dondurmam Gaymak’ın beyazperdeye ilk kez yansıdığı salon olan, 13. Adana Altın Koza Film Festivali’nde, “Jüri Özel Ödülü” ve “Halk Ödülü” almasıyla başlayan yönetmenlik ve sinema yolculuğunun yeni durağı İFTARLIK GAZOZ’la aynı salonda yeniden Adana izleyicisinin karşısına çıktı.

Bu özel gösterim sonrası Yüksel Aksu; sinema serüveninin başlangıcı olan bu şehrin kendisine uğurlu geldiğini, Adana izleyicisinin karşısında olmanın kendisi için büyük bir sınav olduğunu söyledi. Dondurmam Gaymak’ta olduğu gibi İFTARLIK GAZOZ’a gösterilen ilgiden de çok memnun olan Aksu; “Burası bize uğurludur, sinema yolculuğuma burada, tam da bu salonda başlamış ve Adana Film Festivali’nde ödül almıştım. Şimdi bu defa da İFTARLIK GAZOZ’la sıra Oscar'da demek” dedi.

Elif Dağdeviren: “Yüksel Aksu ile hedefimiz yine aynı”

İlk kez 2006’da Dondurmam Gaymak’la, güç birliği yapan Yüksel Aksu ve Elif Dağdeviren; ülkemizde süregelen komedi filmi anlayışına yeni bir soluk getirmiş, film başta Anadolu olmak üzere ülkemizde ve uluslararası sanat arenasında büyük ses getirerek Türkiye’nin ilk Oscar aday adayı olmuştu. Aksu ve Dağdeviren bu kez İFTARLIK GAZOZ ile Oscar’ı hedefliyor.

Elif Dağdeviren; “Dondurmam Gaymak sinema ve festival yolculuğuna Adana'dan başladı. Hem Adana'dan En İyi İzleyici Altın Koza Ödülü aldı hem de o senenin en yüksek film gişesini yaptı. On yıl önce başlayan yolculuğumuzda Yüksel Aksu ile yeniden biraraya gelmek kısmet oldu. Hedefimiz yine aynı; ülkemizin sevilen ve sahici bir filmi ile yeniden uluslararası başarılara uzanıp, Oscar’a kadar gidecek yeni bir yolculuğa çıkmak. Bir kere yaptık, bu defa daha da tecrübeli olarak çok daha güçlü bir şekilde Türkiye sinemasını temsil edeceğimizden eminiz” dedi.
 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>