>

KÜLTÜR-SANAT

“İftarlık Gazoz” Motor Dedi!

Akdenizli Yönetmen-Senarist Yüksel Aksu’nun, yaklaşık üç yıldır üzerinde çalıştığı “İFTARLIK GAZOZ” filmi, Muğla’nın Ula ilçesinde ‘motor’ dedi.
 
   
 
 
     

Akdenizli yönetmen-senarist Yüksel Aksu yine Ege topraklarından ilham aldığı, 1970’lerde geçen, ‘insana’ dair etkileyici bir filmle izleyicileri buluşturmaya hazırlanıyor. Aksu, “Dondurmam Gaymak” ve “Entelköy Tepeköy”den sonra yeni filmi İFTARLIK GAZOZ’da bu defa da "usta-çırak" ilişkisinin neşeli ve bir o kadar derinlikli öyküsünü işliyor.

Dünya Barış Günü’nde Muğla’nın Ula ilçesinde çekimlerine başlanan İFTARLIK GAZOZ, içinde yaşadığımız sıkıntılı günlerin perdesini sinemanın sıcaklığıyla aralamayı hedeflerken, insan yüreğine keyifle dokunan içimizden bir öykü anlatıyor.

“Dondurmam Gaymak” filmindeki işbirlikleriyle Oscar’ın kapılarını aralayan Yüksel Aksu ile Yapımcı Elif Dağdeviren de yıllar sonra bu film ile bir araya gelerek, yine içten ve eğlenceli bir Ege öyküsü olan “İFTARLIK GAZOZ” ile sinemaseverleri salonlara çekmeye hazırlanıyor.

İlk kez 2006’da Dondurmam Gaymak’la, güç birliği yapan Senarist-Yönetmen Yüksel Aksu ve Yapımcı Elif Dağdeviren; ülkemizde süregelen komedi filmi anlayışına yeni bir soluk getirmiş, film başta Anadolu olmak üzere tüm ülkemizde ve uluslararası sanat arenasında büyük ses getirerek Türkiye’nin Oscar aday adayı olmuştu. Aksu ve Dağdeviren ikilisi, bu defa Muzaffer Yıldırım’ın sahibi olduğu Nulook Productions ile işbirliği yaparak yıllar sonra yeniden, bu kez İFTARLIK GAZOZ için bir araya geldiler.

Ula’da çekimlerine başlanan İFTARLIK GAZOZ filmi, yönetmenin daha önce yaptığı filmlere benzer şekilde yöre halkının doğal yüzlerini kamera karşısına çıkartırken, kadrosunda çok iyi tanıdığımız “sürpriz” oyuncular da yer alıyor.

Filmin tüm kadrosu; sanatın iyileştirici ve bütünleştirici gücünden hareketle çalışmalarına aralıksız devam ederken, çekimleri Dünya Barış Günü’nde başlayan İFTARLIK GAZOZ’un önce insan olduğumuzu hatırlatan temasından yola çıkarak; ülkemizde ve komşularımızda yaşanan sıkıntılı günlerde bir nebze de olsa barışın, sevginin buluşturucu ve iyileştirici gücünü hatırlatmasını dilediler.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>