>

KÜLTÜR-SANAT

“İkinin Biri” Perdelerini Açtı!

Tamer Karadağlı, Volkan Severcan, Zeyno Günenç’in başrollerini paylaştığı Ray Cooney’nin yazdığı Bora Severcan’ın yönettiği İkinin Biri isimli tiyatro oyunu prömiyerini İzmir’de yaptı.
 
   
 
 
     

Folkart Özel Gösterimi ile ilk kez sahnelenen İkinin Biri isimli tiyatro oyunu, izleyicilerden tam not aldı. Merakla beklenen oyun, İzmir Bostanlı Suat Taşer Salonunda izdihama neden oldu.

Başrollerini Tamer Karadağlı, Volkan Severcan ve Zeyno Günenç’in paylaştığı “İkinin Biri” oyunu perdelerini İzmir’de açtı. Folkart Özel Gösterimi ile ilk kez tiyatroseverlerle buluşan oyun izleyicilerin beğenisini topladı. Kahkahaların eksik olmadığı salonda, oyuncular alkış yağmuruna tutuldu.

Aylardır hummalı bir çalışma içerisinde olan” İkinin Biri” ekibini prömiyerde oyuncu arkadaşları da yalnız bırakmadı. Pınar Altuğ ,Yağmur Atacan, Baran Erdoğan, Ferdi Akarnur ve Melek Şahin’in gibi ünlü isimlerin yanı sıra; İzmir Devlet Tiyatrosu Müdürü Levent Ulukut, Devlet Tiyatroları Oyuncusu Fatih Tokgöz, Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesur Sancak, Folkart Academy öğrenci ve eğitmenleri de oyunu izleyenler arasındaydı.

Kadrosunda; Tamer Karadağlı, Zeyno Günenç, Volkan Severcan, Esra Sönmezer, Sefa Zengin, Haluk Özenç, Bora Severcan, Hacı Ali Açıkgöz, Rabia Armağan, Zuhal Yalçın’ın yer aldığı oyunun yönetmenliğini Bora Severcan üstleniyor.

Volkan ve Bora Severcan kardeşlerin kurucusu olduğu Tiyatro Sahnekarlar’ın dev kadrolu oyunu, bakan yardımcısının eşiyle birlikte kaldığı otelde bakanlıktaki sekreter ile yaptığı aşk kaçamağına; özel kalem müdürü, otel çalışanları ve beklenmedik misafirlerin dahil olmasıyla yaşanan karmaşayı komik bir dille anlatıyor.

Tamer Karadağlı ve Zeyno Gönenç’in 10 yıl aradan sonra yeniden tiyatro sahnesine döndüğü İkinin Biri, İzmir’deki gösterimlerinin ardından çeşitli illerde gösterime devam edecek.

“İKİNİN BİRİ” OYUN TAKVİMİ:

8 MART İZMİR AKM YUNUS EMRE SALONU
9 MART İZMİR AKM ADNAN SAYGUN SALONU
15 MART İSTANBUL RUMP AVM
16 MART İSTANBUL MOI SAHNE
22 MART İSTANBUL LEYLA GENCER SANAT MERKEZİ
28 MART İSTANBUL TRUMP AVM
29 MART İSTANBUL TRUMP AVM
30 MART İSTANBUL KADIKÖY HALK EĞİTİM MERKEZİ
3 NİSAN DENİZLİ EGS KÜLTÜR MERKEZİ
4 NİSAN İZMİR BOSTANLI SUAT ATEŞ
5 NİSAN UŞAK UŞAK ÜNİVERSİTESİ RECEP TAYYİP ERDOĞAN KONGRE VE KÜLTÜR M.
6 NİSAN ANKARA MEB ŞURA SALONU
10 NİSAN İSTANBUL TRUMP AVM
11 NİSAN İSTANBUL BOSTANCI GÖSTERİ MERKEZİ
13 NİSAN İSTANBUL MOI SAHNE
25 NİSAN İSTANBUL TRUMP AVM
27 NİSAN İSTANBUL CKM 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>