>

KÜLTÜR-SANAT

In The Fade’in Türkiye Prömiyeri Adana Film Festivali’nde Yapılacak

Türk yönetmen Fatih Akın’ın ödüllü filminin Türkiye prömiyeri Adana Film Festivali’ni renklendirecek.
 
   
 
 
     

Adana Film Festivali’nin içeriği zenginleşiyor...

Almanya’da yaşayan ünlü Türk yönetmen Fatih Akın’ın yönettiği, ünlü oyuncu Diane Kruger’e, geçtiğimiz mayıs ayında yapılan 70. Cannes Film Festivali’nde en iyi kadın oyuncu ödülünü getiren, Almanya’nın Oscar adayı In The Fade’in Türkiye prömiyeri Adana Film Festivali’nde gerçekleştirilecek.

Bu yıl 24’üncüsü düzenlenecek Uluslararası Adana Film Festivali, yeni ve zengin içeriğiyle, sinema sanatına katkı sağlamak üzere, 25 Eylül-1 Ekim 2017 tarihleri arasında hayata geçirilecek. 5 ana kategoride Altın Koza Ödülleri’nin dağıtılacağı festivalin içeriği her geçen gün zenginleşiyor. Almanya’da yaşayan ünlü Türk yönetmen Fatih Akın’ın yönettiği, ünlü oyuncu Diane Kruger’e en iyi kadın oyuncu ödülünü getiren, Almanya’nın Oscar adayı In The Fade’in Türkiye prömiyeri Adana Film Festivali’nde gerçekleştirilecek.

Uluslararası başarılara imza atan ve sinema sanatına yönetmen ve senaryo yazarı olarak emek veren Almanya vatandaşı Türk asıllı yönetmen Fatih Akın, 58. Cannes Film Festivali’nde Emir Kusturica’nın başkanlığını yaptığı juride yer alarak önemli bir başarıya imza atmıştı. 2004 yılında Berlin Film Festivali’nde Altın Ayı ödülünü kazanan Duvara Karşı filmiyle de uluslararası alanda büyük başarı yakalayan Fatih Akın’ın In The Fade filminin Türkiye Prömiyerinin Adana Film Festivali’nde yapılacak olması, öncülüğünü Adana Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı 24. Uluslararası Adana Film Festivali’ni uluslararası alanda da ayrıcalıklı bir noktaya taşıyacak.
 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>