>

KÜLTÜR-SANAT

İstanbul Film Festivali 25 yaşında!

İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından AKBANK sponsorluğunda düzenlenen Uluslararası İstanbul Film Festivali 2006’da 25. yılını kutluyor.
 
   
 
 
     


Bu sene festivalde 42 ülkeden 199 yönetmenin 219 filmi yer alıyor.

Festival Sponsorluğunu Akbank’ın üstlendiği 25. Uluslararası İstanbul Film Festivali, 1 – 16 Nisan tarihleri arasında gerçekleşiyor. İstanbullu sinemaseverleri dünya sinemasının en seçkin ve başarılı filmleriyle; özel gösterilerle, yıldız oyuncular ve usta yönetmenlere buluşturan İstanbul Film Festivali 25. yılına özel pek çok yenilikle seyircinin karşısına çıkıyor.

Festival programı; geçtiğimiz yıl belli başlı festivallere katılan övgü ve ödül almış, başarısını kanıtlamış yeni yapıtların yanı sıra, unutulmaz klasik filmler ve sinema tarihinin usta yönetmenlerinin başyapıtlarından seçmeler içeren 20 bölümde 200’den fazla filmle sinemaseverleri Nisan ayında yine sinema salonlarına koşturacak. 42 ülkenin sinemalarından derlenen programda, belgeseller ve canlandırma sinemasının yaratıcı örneklerini de bulacaksınız.


Kadınlara Hürriyet

Festivalin bu yılki sürpriz bölümlerinden biri de kadınlara ayrıldı. Hürriyet Gazetesi’nin sponsorluğunu üstlendiği, kadınların sorunlarına parmak basan bu bölümde yer alan 7 film arasında Cannes Film Festivali’nde Özel Umut Ödülü’nü kazanan S. Pierre Yameogo’nun Kalk ve Karşı Dur / Delwende; Toronto Film Festivali’nin Açılış Filmi olan Deepa Mehta’nın Su / Water, Cannes’da Senaryo Ödülü’nün sahibi Karin Albou’nun Küçük Kudüs / Little Jerusalem ve geçtiğimiz Şubat ayında Berlin Film Festivali’nde Jafar Panahi’ye Gümüş Ayı ödülünü getiren Ofsayt / Offside adlı filmlere dikkat!


Film Festivali’nde Biletler

İstanbul Film Festivali bilet fiyatları tam 12 YTL; tüm seanslarda öğrenci ile 65 yaş ve üstü sinemaseverler için 7,50 YTL olarak saptandı.

18 – 31 Mart tarihleri arasında indirimli ön satış döneminde 30 adetin üzerinde bilet alan sinemaseverler için %15 indirim uygulanacak.

Festival boyunca, Hafta içi gündüz seansları (11.00 – 13.30 ve 16.00) yalnızca 2,50 YTL olacak. Sinema tutkunlarına ve öğrencilere özellikle tavsiye ederiz. Fransız Kültür Merkezi’ndeki tüm seansların biletleri 2,50 YTL’den satışa sunulacak.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>