>

KÜLTÜR-SANAT

İstanbul Kutlamalar Başkenti – Sofralar Sergisi

9-10 Kasım tarihleri arasında Raffles İstanbul`da gerçekleşiyor...
 
   
 
 
     

İstanbul’u kutlamalar destinasyonu olarak uluslararası platformlarda öne çıkarmak amacıyla hayat bulan “İstanbul Kutlamalar Başkenti – Sofralar Sergisi” projesi , 8 Kasım 2022 tarihinde gerçekleşecek Açılış Seremonisi ardından , 9 Kasım -10 Kasım 2022 tarihleri arasında Raffles İstanbul’da düzenleniyor.

Sergiye dünyada önde gelen, 9 tasarımcı katılıyor

Tasarımcılar arasında, Jennifer Lopez ve Ben Affleck’in düğün davetini organize eden Colin Cowie, Emmy Ödül Töreni ve Oscar Ödül Töreninin tasarımcısı Edgardo Zamora ve Hollywood ünlülerinden Kim Kardashian’ın düğününü dekore eden uluslararası davet tasarımcısı Eddie Zaratsian da bulunuyor. İstanbul temasını taşıyan bu özel sergide tasarımcılar, İstanbul temalı sofralar tasarlayacaklar.

Türk kültürünü oluşturan en önemli değerlerden biri olan yemek sofralarımızı sanata çeviren “İstanbul Kutlamalar Başkenti – Sofralar Sergisi” projesi, sanatçıların ve sanat severlerin merak noktası olmayı hedefleyerek Kasım ayında çok anlamlı ve önemli bir projeye imza atıyor.

“İstanbul Kutlamalar Başkenti – Sofralar Sergisi” projesinde, alanında dünyaca bilinen 9 tasarımcı tarafından, birbirinden farklı İstanbul temalı sofralar ve sofra kültürünün püf noktaları yorumlanacak. Sergide yer alacak tasarımcılar arasında, en son Jennifer Lopez ve Ben Affleck’in düğün davetini hayata geçiren, düğün endüstrisi denilince akla ilk gelen isimlerden Colin Cowie ve tüm Hollywood davetlerinin organizasyonlarından sorumlu olan, Emmy Ödül Töreni ve Oscar Ödül Töreninin tasarımcısı Edgardo Zamora da bulunuyor. Hollywood ünlülerinden Kim Kardashian’ın düğününü dekore eden uluslararası davet tasarımcısı Eddie Zaratsian, Avrupa’da eşsiz çiçek tasarımları ile bilinen Belçikalı Tomas De Brugne, Ortadoğu’da kraliyet düğünleri ve davetlerini düzenleyen Lübnanlı Ghada Blanco, Avustralya’nın en ünlü davet tasarımcılarından Nadia Duran, Asya Kıtası’nın en ünlü düğün ve davet tasarımcısı Gideon Hermosa ve Malta asıllı Avrupa cemiyet hayatının düğünlerine hayat veren tasarımcı Sarah Young’un İstanbul sofrası tasarımları ile misafirlere unutulmaz bir deneyim yaşatılması hedefleniyor. Dünyaca ünlü bu 9 tasarımcı, serginin sırasında jüri üyeliğini yapacakları “Istanbul” temalı sofra tasarım yarışmasını düzenliyor. En çok beğenilen 3 sofra sergi alanında misafirlere özel olarak sunulacak.

Uluslararası tasarımcıların yanı sıra projenin ortaklığını üstlenen Türk tasarımcılar, KM Events Kurucu Ajans Başkan’ı Meltem Tepeler ve bluechip Creative Events Kurucu Ajans Başkan’ı Elmas Özler de sofra tasarımlarını misafirlerin beğenisine sunuyor. Sergi tarihinin 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü’ne denk gelmesi üzerine KM Events ve bluechip Creative Events, Atatürk temalı Türk sofrasını katılımcılarla buluşturacak.

İstanbul’u bölgesinde lider kutlama destinasyonu konumuna getirmeyi hedefleyen “İstanbul Kutlamalar Başkenti – Sofralar Sergisi” biletleri 27 Eylül 2022 tarihinde https://www.tabledesignexhibition.com/tr ve Biletino üzerinden satışa sunuluyor. Proje aynı zamanda İstanbul’da gerçekleşen kutlamalar, düğünler, doğum günleri, yıl dönümleri ve global şirketlerin buluşmalarına ev sahipliği yapabilme gücünü uluslararası platformlarda tanıtmak amacıyla hayata geçen ilk “Uluslararası Sofralar Sergisi” olma önemini taşıyor.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>