>

KÜLTÜR-SANAT

İstanbul Live “İyi Müzik İçin” Sezonu Bülent Ortaçgil ile Açtı!

24 Eylül 2011, Cumartesi akşamı çok sayıda davetlinin ve hayranlarının katılımıyla gerçekleşen açılışta sanatçı, en sevilen şarkılarını seslendirdi!
 
   
 
 
     

İstanbul’un en çok tercih edilen canlı müzik mekânlarından Istanbul Live, dekorasyonu, yenilenen teknik yapısı, iddialı programı ve “İyi Müzik İçin” sloganıyla damga vurmaya hazırlandığı sezona Bülent Ortaçgil konseri ile başladı!

Türkiye’de şehir müziğinin önemli isimlerinden Bülent Ortaçgil; yeni sezona yeni yönetimi, yenilenmiş iç dekorasyonu ve teknik tesisatı ile taze bir başlangıç yapan Istanbul Live’ın sahnesinin ilk konuğu oldu. “Değirmenler”, “Bu Su Hiç Durmaz”, “Benimle Oynar Mısın?” gibi daha birçok sayısız şarkısıyla müzik dünyasına damgasını vuran Ortaçgil; Istanbul Live’ın açılışında verdiği konserde şarkılarını sevenleriyle bir ağızdan söyledi.

1991 yılından bu yana Deep Purple, Jethro Tull, Macy Gray, Slayer, Spyro Gyra, Nancy Sinatra, Gloria Gaynor, Page&Plant (Led Zeppelin), Ben Harper&the Innocent Criminals gibi dünyaca ünlü yüzlerce sanatçıyı ülkemize getiren Major Müzik Organizasyon – Eyüp İblağ’ın program yönetimini devraldığı Istanbul Live; yeni sezonda sadece iyi müzik yapan isimlere yer verme politikasıyla yola çıkıyor. 1995’ten bu yana Uluslararası Eskişehir Festivali’nin organizasyonunu da üstlenen Eyüp İblağ’ın hazırladığı programında rock, electronic, blues, fusion, pop, tango, flamenco, disco, soul, R&B ve diğer yeni akımlarda, sadece iyi müzik yapan isimleri sahnesinde konuk edecek. Kapasitesiyle, İstanbul’un en büyüğü olan İstanbul Live, kısa zamanda da uluslararası çapta İstanbul’un en iyi ve prestijli canlı müzik salonu olmayı hedefliyor.



Eyüp İblağ’ın, Istanbul Live’ın 2011- 2012 sezonu için hazırladığı geniş kapsamlı programda; yabancı sanatçılar ağırlık kazanırken, Türkiye’nin ağır topları da yer alıyor. Programda; Faithless’tan tanıdığımız süperstar DJ Sister Bliss, Kanada – Haiti melezi, 23 yaşındaki genç isim Melissa Laveaux, arabeskin efendisi Müslüm Gürses, rock müziğin büyük ismi Duman gibi isimler yer alıyor.

Istanbul Live’da ayrıca, izleyicilerin konser öncesi ve sonrasında yine iyi müzik eşliğinde vakit geçirebilecekleri bir “Lounge Bar” açıldı. Ziyaretçiler, 3. katta bulunan canlı müzik salonuna; giriş katındaki bu “Lounge Bar”da Lounge Bar özel asansör ve merdivenleri kullanarak giriş yapıyor. Böylece yerli ve yabancı, sadece özel sanatçılara yer verecek olan Istanbul Live, izleyicisine giriş katında özel bir servis sunuyor.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>