>

KÜLTÜR-SANAT

İstanbul’da CAKE gecesi

Dünyaca ünlü topluluk CAKE, yeni albümleri ‘Pressure Chief’in tanıtım turnesi kapsamında bu akşam (17 Şubat Perşembe) İstanbul’da konser veriyor.
 
   
 
 
     
‘I Will Survive’, ‘Never There’, ‘Perhaps, Perhaps, Perhaps’ gibi hit’lerle ülkemizde de çok ciddi bir hayran kitlesine sahip olan grup, yenilenerek İstanbul’un en modern kapalı konser mekanlarından biri hâline gelen Akatlar Spor Kompleksi’nde müzikseverlere unutulmaz bir gece yaşatacak. Konserin basın sponsoru Radyo Eksen.

Müzik dünyasının prestijli müzik dergisi Rolling Stones tarafından; “mekanize ve organik modern popun yaratıcıları” olarak tanımlanan Sacramento’lu eğlenceli grup CAKE’in tohumları vokalist/söz yazarı John McCrea tarafından 1992 yılında atıldı. Muhteşem vokal armonileri, trompet, davul, bas ve çeşitli perküsyonlarla birleştiren CAKE, yarattıkları ‘sound’ ile kısa sürede herkes tarafından sevildi.

‘Fashion Nugget’ adlı albümleriyle kazandıkları ünden sonra ‘Prolonging the Magic’ ile doruk noktalarına ulaşan grup, 2001 yılında çıkardıkları ‘Comfort Eagle’ ile baştan beri oturmuş postmodern pop-rock tarzındaki müzikleriyle büyük bir hayran kitlesine sahip oldular.
       
10 yılı aşkın süre zarfında müzik dünyasına ‘I Will Survive’, ‘Never There’, ‘Perhaps, Perhaps, Perhaps’, ‘The Distance’, ‘Short Skirt/Long Jacket’ gibi ölümsüz parçalar kazandıran CAKE, yeni albümleri ‘Pressure Chief’ ile de oldukça yüksek satış rakamlarına ulaştı.
       
Diskografi:
Motorcade of Generosity 1994
Fashion Nugget 1996
Prolonging Magic 1998
Comfort Eagle 2001
Pressure Chief 2004
       
Grup Üyeleri:
John McCrea: Vokal, akustik gitar
Vince Difiore: Trompet, keyboard
Xan McCurdy: Elektrik gitar
Pete McNeal: Davul, perküsyon
Gabriel Nelson: Bas gitar
       
Not: Konserde 18 yaş sınırı vardır.

Konser Zamanı:
17 Şubat Perşembe 21.00
Kapı açılış saati 19.00 Konser 21.00
       
Konser Yeri:
Akatlar Spor Kompleksi
       
Konser Biletleri:
VIP Bileti (Sınırlı Sayıda): 60 YTL (60.000.000 TL)
Tribün Bileti (Numaralı ): 35 YTL (35.000.000 TL)
Saha İçi Bileti (Ayakta): 30 YTL (30.000.000 TL)
       
------------------------------------------------------------------------
Akatlar Spor Kompleksi
     
 Akatlar’da Mayadrom’un yanında bulunan BJK Akatlar Spor Kompleksi, 5000 kişi aşan kapasitesi ve konserler için özel olarak tasarlanmış akustiği ile İstanbul’un en modern kapalı salonlarından biri. 2004 yılında tamamen yenilenen salon, spor aktivitelerinin yanı sıra, konser ve gösteri sanatları etkinleri için de özel olarak tasarlanmış. Akatlar Spor Kompleksi, 200 m2 sabit sahnesi, 5000 kişiyi aşkın kapasitesi, özel locaları, modern tesisleri, 3 katlı kapalı otoparkı ve merkezi konumu ile müzikseverlere dünya standartlarında konser izleme olanağı sunuyor.

Ntvmsnbc.comFavorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>