>

POPÜLER MEKANLAR

Damak zevkinin vazgeçilmez mekanı

Bu hafta kendinize vakit ayırmaya, güneşin batışıyla nefis boğaz manzarasını seyretmeye ve damak zevkinize uygun bir yemeğe ne dersiniz?
 
   
 
 
     
SUNSET MARINE RESTAURANT, Çubuklu

Sunset Marine Çubuklu, bu yaz, Mike Norman, Zeynep Anışoğlu ve Özgü Ergün’ün ortaklığında sektöre yaklaşık 2 senedir yiyecek & içecek danışmanlığı ve mekan pazarlama hizmetleri veren "ProLongé" nin bir işletmesi olarak servis veriyor. Mutfakta Mike Norman’ ın en genç yardımcısı Fatih Yetkin harikalar yaratıyor.

Sunset Marine Çubuklu’ nun tadı damaklarda kalan Akdeniz mutfağına özgü yemek çeşitlerine ek olarak, deniz mahsulleri mönüsü ile de Boğaz'ın taze balığını, Doğu ve Batı senteziyle oluşturduğu mezeler eşliğinde sizlerin beğenisine sunuyor. Mönüde Türk mutfağından mezelerin yanında "tahinli baba ganuş" dan Lübnan kısırı "tabule" ye, "Fas usulü mangal kalamar"dan "falafel"e kadar değişik tatlar deneyebileceksiniz. Ama "bildiğimiz lakerda tabağı" nı da bulabileceksiniz. Ayrıca menüde risottodan makarna çeşitlerine, ördekten deniz mahsullerine, mangalda pişmiş et, tavuk ve balık çeşitlerine kadar çok çeşit bulunuyor. "Çikolatalı badem sufle" ve "uzo şurubunda taze çilek ve krem brüle kreması" tatlı mönüsünden sadece birkaç örnek.Sunset Marine’de "ne yiyeceğimi ve ne ödeyeceğimi bilmek istiyorum" diyenlere de güzel bir haberimiz var. Sunset Marine bu yaz da karışık mezelerle başlayan ve seçimi misafirlere bırakılan ana yemeği içeren set mönü uygulamasına devam ediyor.

Bu güzel akşam yemeğine dileyenler rakı ile, dileyenler şarap mönüsünde yer alan, yerli, İspanyol veya İtalyan şaraplarından biriyle eşlik edebilirler.

Sunset Marine Çubuklu 'nun bir tekne güvertesi hissini veren barında, akşamüstleri Boğaz'a karşı gün batımını seyretmek ayrı bir zevk.

Sunset Marine iş yemekleri ve nişan ve düğün organizasyonlarınız için de birbirinden leziz mönüler hazırlıyor.

Doluca ile yapılan işbirliği neticesinde, İstinye' den hergün saat 19:00 itibarı ile misafirleri restorana taşıyan Sunset Marine teknesi, Avrupa'dan Asya' ya yapılan bu geçişi keyifli bir yolculuğa dönüştürüyor. Sunset Marine misafirleri bu yolculuk sırasında, başta Nevşah olmak üzere, Doluca' nın şaraplarını tatma imkanı bulacaklar."


Münferit rezervasyon:
0 216 425 07 21-22-23

Grup rezervasyon:
0212 347 88 19-20


prolonge@prolonge.com


Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>